PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=310865}
5,1 123
oceny
5,1 10 1 123
Blood Car
powrót do forum filmu Blood Car

to nie zaden horror tylko dość drastyczna czarna komedia z wyraźnym przesłaniem antyrządowym i antywojennym i niezależnie od tego czy ktoś się zgadza z antybuszowskimi hasłami w stylu "no more blood for oil" to sposób w jaki twórcy filmu chcieli zjechać amerykański rząd jest bardzo ciekawy. oczywiście budżet jest zerowy, więc efekty nie powalają mówiąc delikatnie, ale aktorstwo jak na film klasy b jest w porządku, wszystko jest w utrzymane atmosferze absurdalno-groteskowej. muzyka spoko, zdjęcia i montaż sa w porządku jak na nisko budżetowy film, ale niektóre krwawe sceny przypominają mi filmu Skurczu :D oczywiście cały pomysł z samochodem napędzanym krwią jest absurdalny i jest przedstawiony idiotycznie. ale tu nie chodzi o logikę tylko o symbolikę i dobra zabawę. wiele śmiesznych tekstów i absurdalnych sytuacji. naprawdę dobrze sie bawiłem przy piwku. no i jeszcze pojawia sie sceny które traktuje jak pastisz z horrorów klasy b i ich debilnych bohaterów [np autostopowiczka i bagażnik pełen cukierków i szczeniaków] .
jak dla mnie jest to genialny film jak na swoj budzet i gatunek.
daje 8/10

ocenił(a) film na 5
kangur_msc_CM

W sumie masz rację. Uśmiałem się przy tym filmie do łez. Na pewno nie jest to jednak film genialny... Ale polecam.

ocenił(a) film na 8
stasiuvino

Ten film ma dużo głębsze przesłanie. Mówi, każdy że człowiek ma swoją wartość. Film w groteskowy sposób ukazuje do czego może doprowadzić dalszy spadek wartości człowieka.

ocenił(a) film na 7
kangur_msc_CM

W filmie jest wiele niedociagniec. Lecz wszystko jest bardzo dobrze pokazane. Moze nie ktorzy spodziewali sie lepszych efektow, ale to zdecydowanie wiecej kosztuje. Jesli ktos lubi dobre kino, a nie wymaga extremalnych efektow to polecam.

ocenił(a) film na 3
kangur_msc_CM

8/10 to nieco za duża ocena, ale trzeba przyznać że oglądało się to z pewnym zaciekawieniem. Z mojej strony 3 - jedno oczko za pomysł i niezależnego ducha, drugie za scenę z zabijaniem zwierząt. Trzeci punkt zdobywa ujęcie z pościgu za autem z siekierą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones