PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657891}
6,9 89 325
ocen
6,9 10 1 89325
7,1 36
ocen krytyków
Blue Jasmine
powrót do forum filmu Blue Jasmine

Film obejrzałam jednym tchem i żałowałam, że tak szybko się skończył. Myślałam, co mi się tak
spodobało i doszłam do wniosku, że to Cate Blanchett, która kompletnie zdominowała film. Rzadko
w filmach Woodego Allena jedna postać tak dominuje, ale tu tak się stało. Świetna rola,
niejednoznaczna, osobiście postrzegałam Ją raczej w kategorii ofiary niż osoby godnej pogardy.
Nie widzę tu krytyki konsumpcyjnego stylu życia, jak sugerują niektórzy.Według mnie to film o
osobie, nie pokazanej zresztą jako rozpasanej arystokratki.
Według mnie świetny, ale dla miłośników Woodego i tego gatunku. :-)

Gosia76_samosia

jw. - świetna Cate Blanchett, na jej doskonałym aktorstwie opiera się ten film, lepszy niż pozostałe Woody Allena

ocenił(a) film na 8
Gosia76_samosia

Zgadzam się w 100 procentach. Dobry film, ale przede wszystkim rewelacyjna jak zawsze Cate. To ona ciągnie ten film do przodu. Oscar w pełni zasłużony!

Gosia76_samosia

Film świetny, może też właśnie dlatego, że bez W.A. na ekranie :)
Nie trawię go jako aktora, jak widać zresztą film doskonale daje sobie radę z innymi aktorami w rolach bardziej czy mnie głównych :)

Gosia76_samosia

Jak dla mnie to najlepszy film WA jaki widziałem. Długo wstrzymywałem się z jego obejrzeniem, bo nie miałem akurat ochoty na kolejne mało rzeczywiste dialogi w ustach kolejnych tak podobnych do siebie postaci. A tu taka niespodzianka - Cate nie musiała nawet nic mówić, by wywoływać w widzu emocje; świetnie napisana postać i rewelacyjna rola. Polecam.

ocenił(a) film na 10
Gosia76_samosia

Jej zyciowa rola! U wielkiej Vivian Leigh zyciowe było 'Przeminęło z wiatrem",u Ingrid Bergman "Casablanca",u Audrey Hepburn "Śniadanie u Tiffany'ego" u Janet Leigh "Psychoza" ,u żyjących Julii Roberts "Pretty woman",Jodie Foster "Milczenie owiec",Kate Winslet "Titanic",Meryl Streep 'Mamma mia"...tak u Cate wśród wielu wspaniałych ról jest i chyba pozostanie numerem jeden, "Blue Jasmine".

ocenił(a) film na 7
dzonydep

No nie powiedziałabym, że życiowym filmem Kate Winslet jest ''Titanic''. Moim zdaniem tym filmem jest ''Lektor'', za którego dostała w pełni zasłużonego Oscara.

dzonydep

Życiowa rola Meryl Streep- Mamma Mia? Miała lepsze role jak np. '' Sprawa Kramerów'', '' Wybór Zofii'', '' Sierpień w hrabstwie Osage'' czy '' Julie i Julia''

użytkownik usunięty
dzonydep

Meryl Streep życiowa rola w Mamma Mia, buhahahaha.

ocenił(a) film na 8
Gosia76_samosia

Tak, zgadzam się, świetna Cate!

ocenił(a) film na 9
Gosia76_samosia

Świetna rola Cate Blanchet ale na pewno osobę którą grała to jest osoba jednoznacznie negatywna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones