PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657891}
6,9 89 388
ocen
6,9 10 1 89388
7,1 37
ocen krytyków
Blue Jasmine
powrót do forum filmu Blue Jasmine

10/10

ocenił(a) film na 10

Film różni się od poprzednich filmów Allena króre zrobił w tym wieku(z zeszłego stulecia jeszcze nie oglądałem).Choć i tamte filmy lubię.Nie ma tu stosu bohaterów którzy mają swoje "śmieszne",acz poważne fobie ,niechęcenia bądź miłości do życia,małżenskich zdrad które kończą się dobrze bo zdradzeni znajdują kogoś innego zaś zdradzający nie tęsknią za zdradzonym,ani artystów z różnymi pozytywnymi(?) głupawkami.Kto chce obejrzeć ten film z myślą o czymś takim-tego nie zobaczy.Lecz tak jak poprzednie mówi o przemijaniu etapów życia,że nie warto być do niczego ani do nikogo uprzedzonym,bo to się może na tobie odbić.Masz epizod w życiu gdy toniesz w kokosach-musisz mieć alternatywę gdy się to rozpadnie,bo możesz stracić wszystko! Dwie panie Cate Blanchett i Sally Hawkins od obejrzenia filmu darzę miłością! Zachęcam do obejrzenia tego arcydzieła,zwłaszcza że piszą w gazetach i mówią w tv że to arcydzieło i jest arcydziełem-a to w ostatnich latach rzadki przypadek.

ocenił(a) film na 4
dzonydep

moim zdaniem to film ponury i nieprzyjemny. aktorzy wprawdzie grają świetnie ale postacie przez nich stworzone są wręcz odpychające a sama przedstawiona historia nic mnie nie obeszła. uważam że poważnym nadużyciem ze strony dystrybutorów jest próba sprzedania tej ponurej farsy jako komedii. myślę że sam autor po nakręceniu tego filmu musiał czuć się podle

ocenił(a) film na 10
erture

Nigdzie nie piszę że to komedia-GATUNEK DRAMAT! A postacie ani do końca dobre,ani do końca złe jak w życiu! Przedstawiona historia miała lepiej lub gorzej zastosowanie w kinematografii.Moim zdaniem w Niebieskim Jaśminie było tylko LEPIEJ!

ocenił(a) film na 1
dzonydep

Zgodzę się, dramat, ale nie tylko jeśli chodzi o gatunek filmowy. Fabuła bez sensu, ani to "życiowe" ani to pouczające - chyba, że ktoś jest tak w kasie zakochany, że musi dostać taką lekcję... i tak za późno dla takiej osoby. Ani to miłe dla oka, ani wzruszające, ani śmieszne ani psychodeliczne... nijakie jak i sam autor.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones