PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1225}

Blues Brothers

The Blues Brothers
7,6 104 788
ocen
7,6 10 1 104788
7,5 21
ocen krytyków
Blues Brothers
powrót do forum filmu Blues Brothers

Rozczarowanie.

ocenił(a) film na 5

Tyle się nasłuchałem o tym filmie. ze "kultowy", że "komedia".. Poza fajnymi rolami duetu Aykroyd/Belushi, fajną muzyką i znakomitymi epizodami to film jest... hm, zwyczajnie głupawą komedią (?), bazującą na dwóch - trzech gagach i ciągłej ucieczce. Widać nie moje poczucie humoru. - nie śmieszy mnie barykadowanie drzwi i wbijające się w siebie policyjne samochody. Słabo.

ocenił(a) film na 9
gerardtn1

Wymieniłeś 3 główne zalety tego filmu a mimo to uważasz że zasługuje na 5 i że jest słabo? Wg mnie to absolutny top amerykańskich komedii z lat 80. Ocena to oczywiście kwestia gustu ale to że film jest kultowy to chyba oczywiste.

ocenił(a) film na 5
Absint

Sorry, ale te trzy zalety to trochę za mało.

ocenił(a) film na 10
gerardtn1

Mimo twojego rozczarowania, nadal jest to kultowa komedia.

użytkownik usunięty
gerardtn1

Po profilu widać że masz wyrobiony gust filmowy i to szanuje, ale Twojej oceny nie będę komentować...

ocenił(a) film na 10
gerardtn1

nudziarz będzie nudziarzem

ocenił(a) film na 9
Skiperson

w punkt

ocenił(a) film na 10
gerardtn1

A mnie to śmieszy za każdym razem.

Znakomita satyra państwa policyjnego, obrońców ładu i porządku publicznego i marnowania pieniędzy podatnika.

beniaminGT

zazdroszczę

ocenił(a) film na 9
gerardtn1

Trzeba kochać bluesa żeby pokochać ten film.

ocenił(a) film na 9
Dejmiaann

ee tam.. po prostu trzeba mieć odrobine dystansu żeby ten film zrozumieć.Ja nie traktuje tego filmu przez pryzmat komedii ale i tak jest dużo więcej śmiechu niż w obecnych "superprodukcjach".

ocenił(a) film na 10
fauzi

A to prawda!

ocenił(a) film na 9
gerardtn1

Pominąłeś mściwą żonę Z Całą Pewnością Nie Księżniczkę Leię, nazistów, chód siostry zakonnej i kreacje aktorskie takie jak Aretha Franklin.

ocenił(a) film na 5
Trojden

Aretha Franklin była w tym filmie przecież sztuczna jak cholera, może poza dobrze zaśpiewaną piosenką, ale tego poniżej pewnego poziomu chyba nie mogłaby zrobić... no i to jedno, bardzo wyraziście powiedziane "shiiiiiet!" :D

ocenił(a) film na 10
gerardtn1

Zależy kto co lubi. Dla mnie to nieśmiertelny klasyk

ocenił(a) film na 5
gerardtn1

Muszę przyznać rację, też podchodziłem do tego filmu jako do czegoś wyjątkowego a okazało się, że gagi to same oklepane schematy. Masa słabych "one-linerów", żarty opierające się na filmowych i stand-upowch schematach, marne ale to bardzo marne udźwiękowienie jak na film który po części miał opowiadać o muzyce. Multum filmowych 'klisz' i motywów. Ogólnie oglądałem ten film 3 razy w 2015,2016 i 2018 i za każdym razem dostrzegam to samo; Kiepskie dialogi, marna ścieżka dźwiękowa, słabe zdjęcia. Nie uważam się za znawce kina ale może w 200x ten film jeszcze zachwycał , aktualnie widać jak bardzo opierał się na schematach wyciągniętych z lat 70-80 i żartach nadających się do stand-up'u jednak sam film jest co najwyżej średni, wygląda jak fun-crowd movie a nie pełnoprawna produkcja. Za każdym razem gdy to widzę jestem rozczarowany. Jedyne pozytywy to, że zebrano to kunsz kina lat 70-80 i ta produkcja stała się pewnego rodzaju "tutorialem" dla współczesnych komedii.

DonDaron

Wpis pi 4 latach ale nie mogę się powstrzymać. Marna,, ścieżka dźwiękowa,,
⁉️wiesz chociaż jakie gwiazdy muzyki występowali w tym filmie
⁉️W tym filmie głównie chodzi o muzykę a sceny komediowe to tylko dodatek pomijając to że są ludzie z brakiem poczucia humoru albo lubią po prostu humor innego typu.

ocenił(a) film na 7
gerardtn1

Ja również nie jestem zachwycony tym filmem. Owszem, jest dobry i ma wyraźnie antysystemową wymowę, ale tylko dzięki klimatowi, muzyce i genialnej grze aktorskiej. Fabuła jest ok (wszak świetna komedia nie musi się opierać na nie wiadomo jak zawiłej fabule i zaskakujących zwrotach akcji) natomiast humor taki sobie, typowo amerykański. Spodziewałem się, że w trakcie seansu będę się tarzał ze śmiechu, a tymczasem kilka razy ledwo się uśmiechnąłem. Innymi słowy arcydziełem bym go nie nazwał.

bardzo_niedobry_ludz

W tym filmie głównie chodziło o muzykę . I tym ten film się broni. Ale trzeba kochać Bluesa by to dostrzec.

joannakazmierczak534

kocham blueasa całym swym jestestwem, tak jak czuję go każdą porą, każdym atomikiem swojego ciała, a film, (po latach, od ostatnie emisji) niestety mnie boleśnie qrcze rozczarował.....
jasne doceniam jego inność, odmienność, indywidualność na tle komedii lat 80-tych, ale tylko tyle
bardziej wiec postrzegam go jako dokument historii kina, niż jako kawał niezłego filmu, który chce się oglądać bo kręci....

ocenił(a) film na 8
gerardtn1

Z prostego powodu. To film dla widzów 45+. Dla wytrawnych znawców i wielbicieli Avengersów będzie nudny.

ocenił(a) film na 5
pcsik

A zobaczyłeś chociaż jakie filmy mam w ocenionych? -_-

ocenił(a) film na 10
pcsik

A figa! Pierwszy raz obejrzałem BB jakoś w wieku 10 lat i byłem zachwycony. A filmowych Avengersów również uwielbiam :)

gerardtn1

Przedewszystkim w filmie pierwsze skrzypce gra muzyka, wystarczy zobaczyć jacy znakomici artyści Blues'owi występują, reszta jest komediowym tłem

ocenił(a) film na 10
gerardtn1

Ten film jest jak blues, albo piwo: żeby polubić, trzeba dorosnąć.

ocenił(a) film na 10
gerardtn1

I jeszcze jedno - ćwoki z {ilmwe6u zablokowały mi wyrażanie opinii na forum, ale g£ąby zapomniały, że mogę odpowiadać na opinie. Tragiczny portal, prowadzony przez tragicznych nieudaczników ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones