PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702854}

Bolesna przeszłość

Nowhere Safe
6,6 2 500
ocen
6,6 10 1 2500

Bolesna przeszłość
powrót do forum filmu Bolesna przeszłość

Dałbym 8, ale...

ocenił(a) film na 7

...momentami to ten film obok dramatu stał i nic więcej. Zresztą nie spodziewałem się nawet, że wystawię mu 7. Przez połowę filmu specjalnie nic się nie dzieje, poza tym, że bohaterka jest zamknięta w sobie i szykowało się bardziej na komedię romantyczną, aniżeli dramat. Wszystko co najlepsze w tym filmie i związane z jego tematem upchnięto w ostatnie około 30 minut, ale to 30 minut mimo wszystko wygrało u mnie 7. Tak naprawdę nic by się nie stało, gdyby ktoś włączył film i przewinął gdzieś do 50 minuty to i tak by wiedział o co w tym wszystkim chodzi, gdyż nie dzieje się wcześniej nic na tyle istotnego co by potem nie zostało poruszone. Trochę nieprzychylnie jestem nastawiony do tego pomysłu przemiany tego jednego chłopaka, który z takiego gościa co był w grupie największych "łobuzów" w szkole staje się nagle dobry, tolerancyjny i wgl. Zdecydowanie bardziej podobałby mi się motyw z rozwinięciem znajomości z tym dręczonym przez wszystkich, ale niekoniecznie zakończony romantyczną wstawką. Mimo, że film się dłużył i jak wydawało mi się, że oglądam już go ponad godzinę, a tu minęło ledwie 40 min, to po prostu końcówka w miarę była dobra i poruszyła ważny temat cyber-przemocy i znęcania się psychicznego nad innymi, niszczenia ich umysłu, co przecież jest w tym świecie tak popularne. Za słaby pod wieloma względami, aby dać 8 (bo o 9 to cały film musieliby przerobić), ale zbyt mocny jak dla mnie na 6 (choć po pierwszych 40-50 minutach to byłaby mocno naciągana ocena jak dla mnie).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones