PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=376300}
6,4 1 589
ocen
6,4 10 1 1589
Boot Camp
powrót do forum filmu Boot Camp

Chciałbym zacząć od tego, że film mnie nie zachwycił. Przedstawiał zwykły ośrodek poprawczy, jakie są i w Polsce. Uważam, że lekarz prowadzący naprawdę chciał dobrze dla tych dzieciaków. Niektórzy trafili tam słusznie, niektórzy mniej słusznie jednak w jakimś celu. On im faktycznie pomagał, czy chciał pomóc. Robił z nich lepszych ludzi. Nie rozumiem czemu się tak buntowali, chcieli uciekać itp. Nie mieli tam przecież wcale źle. Jedzenie, zajęcia sportowe, czas wolny... Metody Haila może i były kontrowersyjne ale uważam, że mogły się sprawdzać. W filmie tylko raz doszło do nad użycia, gdy strażnik zgwałcił murzynkę. Na inne rzeczy godziła się ona, jak i pozostałe dziewczyny. Chciały się szybciej z tego miejsca wyrwać. Gdyby poczuły się naprawdę skrzywdzone mogły o tym donieść Hailowi, albo tej kobiecie co z nim pracowała. Nie zrobiły tego, więc przebiegało to na zasadzie akceptacji. Tyle spostrzeżeń ode mnie i jestem ciekaw waszych opinii.

ocenił(a) film na 8
kuba666

Gdybyś została wyrwana z dotychczasowego życia i wywieziona w podobne miejsce czy panujące tam warunki spełniałyby Twoje oczekiwania, byłabyś w stanie porzucić swoje życie i przez 24 h na dobę być pod nadzorem? Bo mi się nie wydaje, oczywiście sposób murzynki na "żołtą koszulkę" skandaliczny.

milkacool2

Wiem, że to stary temat, ale macie może jakiś link do filmu online?

ocenił(a) film na 8
rebelliousxx33

na Z A L U K A J .p l masz ;>

milkacool2

dziękuję ;)

kuba666

Film kręcono na podstawie prawdziwych wydarzeń. Wywiera mocne emocje, ale warto dotrwać do końca.

Ten film to jest pochodna obecnego zachodniego systemu. W kapitalizmie też podlegamy regułom, mamy klasy społeczne, a za odrabianie pracy ''domowej możemy'' sobie pozwolić na wolności. Ten kto ma władzę skazuje innych, a media wskazują palcem kogo mamy winić.

Można by pomyśleć, że każdy system ma taką wadę, ale jak Ben dobrze wspomniał w filmie - koło musi się zamykać. Żaden system nie powinien być piramidą, lecz zamkniętym kołem. Nie przychodzi mi w tym momencie inny pomysł na uniknięcie wykorzystania go.

ocenił(a) film na 7
kuba666

Boże widzisz takie komentarze, a nie grzmisz. Aż scyzoryk się mi w kieszonce otwiera...

'W filmie tylko raz doszło do nad użycia, gdy strażnik zgwałcił murzynkę.' - TYLKO raz!? AŻ raz!! Nie ma prawa zdarzyć się coś takiego w 'ośrodku'.
'Jedzenie, zajęcia sportowe, czas wolny.' Czy My oglądaliśmy ten sam film? Skoro dzieciaki podkradały sobie jedzenie, tzn że nie dostawały wystarczająco dużo, jak na wysiłek fizyczny im narzucony.
Zarówno Hail, jak i ta kobieta z nim pracująca, byli wypaczeni i wynaturzeni, co znaczy, że nie można się było im naskarżyć. Nikt nikomu tam nie pomagał, tylko robił sieczkę z mózgu i tworzył armię psychopatów.

kuba666

"W filmie tylko raz doszło do nad użycia, gdy strażnik zgwałcił murzynkę." - gwałt to dość poważne nadużycie i wystarczy za wszystko inne co tam było w porządku.

Przykładowo gdyby nauczyciel z okolicznej podstawówki zgwałcił jakieś dziecko to posłałbyś tam swoje? Pewnie nie, ale dlaczego skoro według ciebie gwałt to nic takiego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones