PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731317}

Boska Florence

Florence Foster Jenkins
6,9 58 093
oceny
6,9 10 1 58093
6,0 28
ocen krytyków
Boska Florence
powrót do forum filmu Boska Florence

Bosko!

ocenił(a) film na 8

Zainteresowalam się tą historią od czasu spektaklu Teatru Telewizji, w którym Florence grała Krystyna Janda. Sama w myślach nazywam ją 'polską Meryl Streep'. Więc niesamowicie się cieszę na ten film, zwłaszcza, że tę rolę powierzono właśnie Meryl! Mam bardzo duże oczekiwania, bo historia o najgorszej śpiewaczce świata jest niesamowita :D

Bellaatriks

megalomania pełna gębą :)

ocenił(a) film na 8
vasil_zajcev

możliwe :)

ocenił(a) film na 9
Bellaatriks

Janda i Meryl.... co za bluźnierstwo. Jadna gra tylko teatr, nawet w filmach widać, że nie potrafi się przestawić na inny typ aktorstwa. W filmie gra tak, jakby mówiła do konkretnej widowni na sali ale nie do konkretnego odbiorcy. Jeśli miałbym porównać kogokolwiek do Meryl to A. Kulesza no i może Maja Ostaszewska? Ostaszewska na pewno na pełne zróżnicowanie ról, które gra.

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

Straszne! Każdy ma swoje zdanie jak widać. Dla mnie to Ostaszewska jest ostatnią osobą do której miałabym porównać Meryl.

ocenił(a) film na 9
Bellaatriks

Może i prawda ale nie Janda!!!!

ocenił(a) film na 7
Unibet_78

Po części się zgadzam - nie wiem skąd te porównania Jandy do M. Streep. Dla mnie Janda zawsze i wszędzie gra Jandę, nie potrafi wyjść z maski jaką sobie narzuciła. Za to Streep ... uniwersalna aktorka.

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

Krystynę Jandeę trzeba zobaczyć na deskach teatru, moim zdaniem zdarzają jej się role wybitne jak w Białej Bluzce czy Shirley. Sa jakby nie patrzec wraz z Agatą Kuleszą najlepszymi aktorkami polskimi. Boską Janda zagrała bardziej niż dobrze i ja bym ją jednak zestawila z Meryl Streep, choć oczywiście Meryl to Meryl. I Boska z Polonii i Florence z kina to kreacje warte obejrzenia.

ocenił(a) film na 9
egost

Własnie o tym piszemy - Janda jest dobra tylko w teatrze, Meryl jest świetna i w teatrze, i w filmie i nawet w serialu.

Unibet_78

A w ilu sztukach teatralnych widziałeś Meryl?

Unibet_78

Rozumiem, że masz jakieś kwity na to "znawstwo" aktorstwa teatralnego i kinowego?

ocenił(a) film na 9
marsisuper

Papier ze szkoły aktorskiej wystarczy?

ocenił(a) film na 8
Bellaatriks

Nie zawiedziesz się.Meryl Streep stworzyła kolejną nietuzinkową kreację

ocenił(a) film na 8
Mila1505

Oby! Wybieram się w najbliższych dniach :)

ocenił(a) film na 8
Bellaatriks

W takim razie życzę miłego seansu.Dobry humor i szczypta wzruszającej refleksji gwarantowana

ocenił(a) film na 6
Bellaatriks

Polski Teatr Telewizji to nie jedyna wcześniejsza wersja tej opowieści. Nikt nie wspomniał jeszcze, że Boska Florence to "remake" filmu Marguerite (albo raczej film oparty o tę samą historię): http://www.filmweb.pl/film/Niesamowita+Marguerite-2015-73962...

Widziałem oba w kinie i są na podobnym poziomie - oba są OK, ale im czegoś brakuje. Jeśli widzieliście jeden z tych filmów, to nie warto oglądać drugiego. ;)

ocenił(a) film na 8
bart8472

Ja widziałam na razie tylko Marguerite i zgodzę się, że czegoś w tym filmie brakowało... Ale liczę bardzo mocno na Meryl w 'Boskiej'!

ocenił(a) film na 7
Bellaatriks

Bardzo odmienne podejscia w sztuce i w filmie. Boska! znacznie bardziej komediowa. Film slodko-gorzki z przechyleniem jednak w ta gorzka strone. Ale zdeycydowanie oba warte zobaczenia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones