PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731317}

Boska Florence

Florence Foster Jenkins
6,9 58 300
ocen
6,9 10 1 58300
6,1 29
ocen krytyków
Boska Florence
powrót do forum filmu Boska Florence

Czy wiecie, kto śpiewał? Nie były to chyba nagrania samej Florence - a może? Sama Meryl chyba za dobrze śpiewa, aby dać taki popis?
A ostatnią piosenkę, gdy bohaterka umiera? Czysto i pięknym głosem...
Byłabym wdzięczna za wyjaśnienie...

ocenił(a) film na 7
paszczak57

W filmie arie śpiewała (fałszowała) Meryl. Ostatnią piosenkę też śpiewa Meryl, ale już "własnym" głosem, tak jak powinno się śpiewać. Z jednej strony chodzi o to, żeby pokazać możliwości aktorskie Meryl - potrafi i fałszować, i śpiewać czysto. Z drugiej strony jest to pokazanie różnicy między faktycznymi śpiewem Florence a ideałem, o którym marzyła/do którego dążyła.
A śpiew prawdziwej Florence jest na napisach końcowych

tellchar

Bardzo dziękuję!!!!
Pozdrawiam

tellchar

" o którym marzyła/do którego dążyła"
Jak dla mnie wręcz przeciwnie. Tzn. ani nie marzyła, ani nie dążyła, tylko taką właśnie była w swoich oczach/uszach.

fune

film perfekcyjnie pokazuje, że słuch miała doskonały właśnie,

tellchar

nie widziałam jeszcze filmu, ale czytałam sporo relacji i artykułów w różnych miejscach o niej i ona naprawdę w swojej głowie śpiewała idealnie, nie słyszała tego fałszu, ona do niczego nie dążyła, bo uważała, że brzmi tak jak brzmieć powinna... słuch miała doskonały, potwierdzało to wiele osób

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones