PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=446657}

Boski

Il divo
6,9 5 910
ocen
6,9 10 1 5910
7,9 16
ocen krytyków
Boski
powrót do forum filmu Boski

Na poczatku wszystkich pozdrawiam.:)


Niska ocena filmu wynika z niezrozumienia.

Film swietny zarowno pod wzgledem warsztaru, aktorstwa jak i historii.

Gdy filmy robia sie coraz glupsze, szybsze, bardziej efektowne i niewymagajace praktycznie zadnego myslenia, z pseudoambitna wymowa..... coraz trudniej chciez zrozumiece cos z wyzszej polki. tak jak latwiej jest posluchac kawalka Rihany niz koncertu Grazyny Bacewicz.

Sam osobiscie w trakcie ogladania filmu studiowalem kilka razy wikipedie... a i tak nie wszystko rozumiem. I taki film wlasnie zostaje w pamieci, podczas ktorego trzeba podjac umyslowy wysilek...


janeczek84

Tak to już jest, że mało kto oglądając film myśli nad tym co ogląda. Jak na przykład ktoś woli obejrzeć komedię pokroju http://www.filmweb.pl/film/Ma%C5%82y-2006-228136 zamiast dajmy na to 'Bękartów wojny' czy 'Dawno temu w Ameryce' to ja się nie dziwię dlaczego ten film ma tak niską ocenę. Sam go jeszcze nie widziałem ale z pewnością obejrzę...Inna sprawa, że teraz w repertuarach kin mało jest na prawdę dobrych filmów - wszędzie tylko te 'komedie' romantyczne.

ocenił(a) film na 7
janeczek84

Zacznę również od koleżeńskich pozdrowień :) Oczywiście zgodzę się że aktorstwo pierwsza klasa. Gra Toni Servillo jako Andreottiego trochę przypomina mi Bruno Ganza w "Upadku" (choć ciężko mi się wypowiadać bo w mojej ocenie "Upadek" to najlepszy film biograficzny jaki widziałem). Zresztą nominacja do Oscara za charakteryzacje i to dla filmu nieanglojęzycznego niech mówi samo za siebie. Jednak uważam że filmowi wiele brakuje do idełu. Myślę że fabuła jest trochę mało spójna przez co rzeczywiście bez Wikipedii przez film troszkę ciężko przejść. Myślę że film powinien wprowadzić trochę widza do sytuacji. Orientuje się trochę w sprawach politycznych Włoch zarówno teraz jak i w przeszłości ale jest wyraźnie na kierunkowany na włoskiego widza. Po drugie czego widz się dowiaduje po zakończeniu filmu? No właśnie nie wiele ponieważ z jednej strony z napisów końcowych dowiaduje się że został skazany na 24 lata więzienia a potem że został uniewinniony. Myślę że film powinien się skupić bardziej na procesie Andreottiego aby każdy mógł wywnioskować i dostosować własną opinie do wydarzeń. To że film przedstawił rewelacyjnie charakterystykę postaci to jedno ale z drugiej podjął się jego oceny i zostawił widza bez możliwości własnej oceny a to właśnie powinno być naczelnym zadaniem filmu.

Co do Twojego porównania to rzeczywiście ludzie którzy oczekują tylko lekkiego kina nie wymagającego myślenia powinni omijać ten film szerokim łukiem ponieaważ zaniżają ten film przez własne ograniczenia. Ja daje ocenę 6/10 i potrafię obronić swoją ocenę. Ludzią którzy oceniają "e 1/10 bo nie było akcji, stosu ciał oraz Kapitana Ameryki w co drugiej scenie" powinno z automatu kasować konta :D

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones