PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106371}

Bracia Kray

The Krays
6,0 136
ocen
6,0 10 1 136
Bracia Kray
powrót do forum filmu Bracia Kray

Jest to absolutny rekord - film, który oglądałem przez 15 lat. I wciąż brakuje mi 15 minut, bo musiałem przewinąć. Ale nikt nie zarzuci mi, że się nie staram i poddaje. Historia londyńskich braci bliźniaków gangsterów jest przedstawiona z perspektywy kobiet siedzących w zaciszu domowych pieleszy. Feminizm czy coś? Pomysł może i by chwycił, gdyby to przybrało inną formę. A jest to normalny film biograficzno-gangsterski (różni się tym, że ma fatalne aktorstwo), nawet jeżeli Krayowie mieli być ukazani jako maminsynkowie to jest to sumiennie wyłożone przez pierwsze 1o minut. Później tak nachalnie powraca, że nie idzie tego wytrzymać. Człowiek chce wstać i krzyczeć "wiem, o co ci chodzi, ale odpuść już KUR... tyna w górę!" Doprawdy niezwykły, magiczny film, który dokonuje z widzem niecodziennych rzeczy. Podobno idzie remake. Może przywróci braciszkom ich sznyt. A Peter Medak to gość nad którym będę od dziś się znęcał.

ocenił(a) film na 7
Picu

Myślę, że lekko przesadzasz. Jeśli podejdzie się do tego filmu bardziej jako do dramatu, niż rasowego kina gangsterskiego to daje radę. Nie wiem dlaczego uważasz aktorstwo w tym filmie za fatalne, bo wg mnie jest dobre (nie wybitne ale na pewno nie tragiczne). Dziwi mnie ocena 1 bo chociażby za samą muzykę warto by wystawić chociaż 2 :) Scenografia też była dobra i na szczęście nie wpadli na pomysł kręcenia z "ręki". Zabrakło mi w tym filmie akcji, ale brytyjskie dramaty też lubię i może stąd moja ocena. To, że tak nachalnie było pokazane ich "mamisynkowstwo" też jakoś niespecjalnie mi przeszkadzało, w przeciwieństwie do niektórych produkcji próbujących na siłę umoralniać. To zacięcie feministyczne też mi się rzuciło w oczy, szczególnie w scenie z ciotką i jej monologiem o wojnie, ale nie było to jakoś bardzo męczące dla mnie. Myślę, że po prostu za długo "oglądasz" ten film, i po takim czasie spodziewasz się jakiegoś wybitnego dzieła. Ciekawe co pokaże Hardy w remakeu. Tak w ogóle w tym roku wyszedł jeszcze jeden film o nich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones