PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1367}
7,3 5 931
ocen
7,3 10 1 5931
7,0 5
ocen krytyków
Brat 2: Misja w Chicago
powrót do forum filmu Brat 2: Misja w Chicago

- rozbudować schemat części pierwszej, te same plusy uwypuklić/zwielokrotnić, minusów się pozbyć. Wiemy też, że tak naprawdę rzadko sztuka ta się udaje i niestety Balabanov do wyjątków się nie zalicza, nie dla mnie.
Znowu mamy eleganckie tło społeczne, ale tym razem ostro koliduje ono ze zbyt przebojowo zaserwowanym kinem gatunkowym, film robi się szybko dosyć nierówny. Balabanov poleciał na kasę - więcej akcji, więcej humoru, więcej też naiwności. Jest dużo luźniej, jest dużo ładniej. Zaś opierając się na schemacie swojego bardzo udanego poprzednika, "Brat II" robi się filmem trochę przewidywalnym, bo Balabanov po prostu skopiował te same elementy, brak tu oryginalności. Do tego postawił tzw. kropkę nad i, gdyż obdarł główną postać z niejednoznaczności, uczynił z niej zwykłego bohatera kina komercyjnego.
Bardzo fajnie się ogląda, jest kilka kapitalnych scen i ten wszechobecny humor bywa naprawdę zabójczo zabawny (zwłaszcza motywy odnoszące się do części pierwszej). Ale ostatecznie otrzymujemy zwykłego średniaka z płytką psychologią postaci próbującego zarobić na jacuzzi dla reżysera.

5/10

użytkownik usunięty
Marcineusz_Zet

A ja się nie zgadzam. Dostrzegam wielką różnicę między obiema częściami. Pierwsza jest o Rosjanach w Rosji. Druga o Rosjanach za granicą. To sprawia, że zmienia się klimat całego filmu, bo widać konfrontację świata słowiańskiego z zachodnim. I dopiero ta konfrontacja pozwala w pełni smakować rosyjską kulturę, humor, duszę.

Byłem pod wielkim wrażeniem części pierwszej. Ale dopiero druga wbiła mnie w fotel i stała się jednym z ulubionych filmów. I takim, który mogę oglądać w nieskończoność i nigdy się nie znudzę.

Klimat drugiej części dodatkowo podkreśla o niebo lepsza muzyka. To już nie tylko ten niby punkowy, ale ocierający się o pop Nautilus Pompilius. Mamy tu mieszankę najlepszego rosyjskiego rocka.

P.S. Soundtrack jest do ściągnięcia ze strony:
http://www.4shared.com/file/65465334/c8a4ca52/brat_2_soundtrack.html

Absolutnie zgoda że na kontraście Rosjanie/Amerykanie film duzo zyskał i też bym go postawił wyżej

użytkownik usunięty
Marcineusz_Zet

2 brata to pierwszy film od dawna na którym miałem poczucie że marnuje czas.Reżyser zniszczył wszystko co tak dobrze nakreślił w pierwszej części.Masa durnych dialogów, gupawka typu montowanie samopału czy mizerna muze w soundtracku to tylko częśc syfu który mi zaserwowano.

Dyskurs był ogromny ...Jak między Ghost Dogiem a Rambo.

Eto Chujnia - 4/10

ocenił(a) film na 10

A chociaż rozumiesz znaczenie słowa dyskurs?

użytkownik usunięty
laukas



Etym. - łac. discursus p.p. od discurrere 'biec w różne strony;

użytkownik usunięty
laukas

używając 'dyskurs' chciałem podkresic jak odległe są sobie te filmy.Już na etapie konstrukcji. jeden jest kameralnym filmem o zagubieniu drugi komercyjną komediową papą akcji.

ocenił(a) film na 8
Marcineusz_Zet

Dla mnie Brat Vtoroy co najmniej tak dobry, jak Brat. Niektóre cytaty powalają, np. gdy Marilyn wyciąga broń z torby: "Jesteście gansgterami?" -"Nie, Rosjanami". :)

Tobi_

TAK!!

użytkownik usunięty
Marcineusz_Zet

Brat 2 nie taki zły, ale o klasę gorszy od części pierwszej.

ocenił(a) film na 10
Marcineusz_Zet

oglądaasz filmy niekomenrcyjne

gratuluj ę nie ma to jak n ie p

użytkownik usunięty
Marcineusz_Zet

druga część nie ma startu do pierwszej niestety, kilka świetnych scen, ale to wszystko, i ten dźwięk, chyba gorszy jak w polskich filmach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones