PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645113}
5,8 21 222
oceny
5,8 10 1 21222
4,8 4
oceny krytyków
Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych
powrót do forum filmu Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych

13 dzielnica mimo, że ma już 10 lat to wciąż jest zbyt współczesnym filmem by robić jej remake,
który jest niemal klonem, a największą różnicą miedzy obiema produkcjami jest chyba sam tytuł.
O ile 13 dzielnica jest jednym z moich top filmów, o tyle ten film oglądałem z lekkim niesmakiem,
po prostu chwilami czułem jakbym oglądał jakaś karykaturalną adaptacje mojego ulubionego
filmu. Gdybym nie widział 13 dzielnicy to prawdopodobnie film spodobałby mi się dużo bardziej,
ale skoro oglądałem to mogę stwierdzić, że nie widzę sensu w próbie wiernego sklonowania
czegoś co jest na swojej płaszczyźnie doskonałe, bo zawsze wyjdzie gorsze. Ogólnie film jako
"film" nie jest zły, ale jako remake jest marny paradoksalnie właśnie przez to, że niemal wszystko
jest skopiowane, przez co cały film odbiera sie z dziwnym uczuciem sztuczności i bezbarwności.
Przechodząc do oceny, oczywiście klon filmu w mojej ocenie doskonałego sam z siebie nie
może być słaby, dlatego daje 7/10, bo na taką ocenę zasługuje, natomiast jeśli miałbym coś
polecić to lepiej jeszcze raz obejrzeć pierwowzór, praktycznie na to samo wyjdzie, a seans będzie
przyjemniejszy.
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones