PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645113}
5,8 21 222
oceny
5,8 10 1 21222
4,8 4
oceny krytyków
Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych
powrót do forum filmu Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych

Toleruję do pewnego stopnia amerykańskie remaki, nieważne czy są one udane czy nie
(przeważnie to drugie), ale to co dzisiaj tu zobaczyłem to bije wszystkie.

Produkcja - Francja
Scenariusz - Luc Besson
Zwiastun - 13 Dzielnica...

oh wait.. przecież tutaj Damien'a gra Amerykanin, a nie Francuz, ale szczerze ? zacząłem oglądać
zwiastun i zobaczyłem po pierwsze Davida Belle'a, pomyślałem "Lubie gościa, może będzie
dobry film". Z czasem jedna zorientowałem się, że widzę zwiastun 13 Dzielnicy... tyle, że wszyscy
gadają po angielsku. Po jaką cholerę stworzono ten film, Bessonowi zabrakło pieniędzy? Robić
ten sam film po 10 latach ? Po co, skoro B13 było dobrym kinem akcji ? I jak tu czekać na jakiś
oryginalny film ...

Jedyny powód dla którego warto obejrzeć film, to by po raz przedostatni zobaczyć Paula Walkera
w akcji.

Dziękuję, dobranoc.

ocenił(a) film na 7
_daniel_M

Natomiast jeżeli chodzi o tytuł, to powaliło tłumacza... Kolejny co najmniej źle przetłumaczony tytuł.

Miczelov

Kiedy się nauczycie, że tytułu nie tłumaczy tłumacz tylko dystrybutor filmu?

ocenił(a) film na 7
Suteq

Jeden but... Może być i Królem Zygmuntem III Wazą, ale gdy tłumaczy coś z języka obcego na język polski, to staje się tłumaczem (niekoniecznie profesjonalnym, albo niekoniecznie zachowującym profesjonalizm)....
Tutaj ktoś zatrudniony przez dystrybutora przetłumaczył (nie tyle błędnie co idiotycznie) tytuł filmu, więc jest tłumaczem tego tytułu = tłumacz spieprzył sprawę.

Miczelov

Po pierwsze najważniejsze tytuły nie są TŁUMACZONE na język pl tylko tytuł jest dobierany aby jak najlepiej oddawał zarys filmu. Nie oglądałem filmu, bo nie było premiery, ale może teraz wydaje się idiotyczny, ale po obejrzeniu przestanie taki być. Tak samo było przy Pain & Gain, wszyscy się śmiali ze Sztangi i Cash, a tak naprawdę to najlepszy możliwy tytuł, bo od razu wiadomo o co chodzi=mięśniaki i kasa, a to przecież jest w filmie, nieprawdaż?

ocenił(a) film na 7
_daniel_M

Oczywiście po jaką cholerę ten sam reżyser robi kopię 13 Dzielnicy w wersji Amerykańskiej normalnie aż mi się nie chce wierzyć na początku zwiastunu myślałem,że to będzie 13 Dzielnica 3 ale po zwiastunie no kurczę kopia B-13 rakieta w dzielnicy walka Damiena nie z Lejto a z Lino do dupy ksywa :( zamiast robić takie ceregiele powinna być albo trzecia część 13 Dzielnicy albo Remeake albe jakiś inny a nie scena w scene to samo tylko że w języku angielskim i innymi aktorami :( jestem poprostu zniesmaczony tym filmem mimo,że może to być nawet niezłe kino akcji ale źle będę się z tym czuł w kinie oglądać jeszcze raz to samo tylko w innej wersji to tak jakby zrobić nie wiem np Francuską wersję Szybcy i Wściekli i wszystko dzieje się to samo tylko inni aktorzy i miejsce moim zdaniem może było by fajnie ale fani i ludzie czuli by się zniesmaczeni.Ja poprostu nie lubię oglądać czegoś drugi raz co już było chyba na serio kinematografia już powoli upada na pysk :( oj rozczarował mnie pan panie Besson :( ale zobaczymy jaki będzie film mam nadzieję,że będzie na co popatrzeć :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones