PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112686}
5,3 1 191
ocen
5,3 10 1 1191
Britannic
powrót do forum filmu Britannic


Film opowiadający losy pasażerów brytyjskiego liniowca "Britannic",siostrzanej jednostki feralnego statku "Titanic", który zatonoł w 1912 roku. Dlaczego uważam że to dobry film?

- ciekawa fabuła
- obraz posiada inteligentne dialogi
- wartka akcja i jej różne nieplanowane zwroty;)
- dobrze opowiedziana historia największego statku ówczesnego świata z ciekawą intrygą w tle...

Choć nie jest to dzieło na miarę słynnego Titanica z 1997 roku,uważam to za całkiem przyzwoite kino od którego nie nalezy oczekiwać oskarowej ekipy czy zapierających dech w piersiach efektów ( i tak powinno się ten film odbierać a nie porównywać często do Titanica dlatego że to jego blizniacza jednostka)a powinno jedynie oczekiwać przyjemności płynącej z zasiadania przed ekranem.
Początkowo nieoczekiwałem od tego filmu zbyt wiele i jestem pozytwnie zaskoczony,nabyłem nawet płyte DVD na Allegro. Polecam wszystkim ten film jako że jest to jeden z "tych" filmów niskobudżetowych do których czasem można wrócić i się nie rozczarować.

piotrek_1988_88

Powodem niezbyt dobrej jakości jest to że jest to film TV. Gdyby nie to na pewno byłby lepszy. Przy tak niewielkich funduszach film powinien zrobić wrażenie (tak samo jak "Titanic" z 1996r.)

piotrek_1988_88

Dla mnie wystarczającą "zachętą" jest nazwisko reżysera.

"Geniusz, który spłodził "Megiddo" i "11 września" musiał wypaczyć prawdziwa historię, niewłaściwie dobrać fryzurę głównej bohaterki i jak najtańszym kosztem skopiować jakiś znany przebój :///

ocenił(a) film na 6
piotrek_1988_88

Również uważam, że film jest całkiem dobry. Od samego początku podobał mi się cały wątek kryminalny. Kiedy po raz pierwszy oglądałem film wciąż czekałem w napięciu co będzie dalej. Wątek miłosny też był całkiem ciekawym posunięciem, bo dzieki temu końcówka filmu była bardziej interesująca (mimo iż może rzeczywiście jest troche podobieństw do Titanica Camerona, to jednak nie przesadzajmy). Zwroty akcji rzeczywiście niespodziewane, przy pierwszym obejrzeniu te pod koniec filmu naprawdę mnie zaskoczyły. Właściwie to nawet spodziewałem się, że ostatecznie Britannic jednak wpadnie na minę (jak to miało miejsce w rzeczywistości).

Ogółem, jak na telewizyjną produkcję za nieduże pieniądze, film dobry, na pewno jego obejrzenie nie przyniesie ujmy na honorze. Co do komputerowego ukazania statku naprawdę nie jest źle, widziałem gorsze efekty tego typu (miałem okazję widzieć fragmenty filmu Titanic II). Nawet same wnętrza statku wykonane nieźle (pamiętajmy, że w rzeczywistości statek zarekwirowała brytyjska admiralicja, co oznaczało, że o żadnych luksusach jak w przypadku Titanica nawet nie będzie mowy, bo materiały były potrzebne do celów bardziej praktycznych), a miejscami z dużą jak na tani film dbałością o szczegóły (np. mostek kapitański). Aktorzy też grają całkiem dobrze. Jedyne, czego trochę mógłbym się czepiać to muzyka - miałem wrażenie, że miejscami nie do końca pasuje do całości.
Podsumowując - jeśli komuś nie przeszkadzają ograniczenia budżetowe, to polecam. Jeśli kogoś - tak jak mnie - fascynują losy Titanica i jego siostrzanych statków, powinien obowiązkowo chociaż raz zobaczyć. Osobiście chętnie też zobaczyłbym filmową adaptację rejsu Olympica, kiedy to zatopił on niemiecką łódź podwodną, próbującą go storpedować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones