PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37889}

Bruce Wszechmogący

Bruce Almighty
6,9 486 547
ocen
6,9 10 1 486547
6,0 30
ocen krytyków
Bruce Wszechmogący
powrót do forum filmu Bruce Wszechmogący

Są na tym świecie różne gatunki filmowe. Akcja, komedia, Sci-Fi, horror, familijne... Jednak moim osobistym zdaniem filmografia ma, a raczej POWINNA mieć jeden cel: edukacja. Zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Przecież człowiek uczy się całe życie. Niestety dzisiaj filmy robi się głównie dla rozrywki, a komedia właśnie z tym jest kojarzona. Jednak taki film jak Bruce Wszechmogący, jest PRAWDZIWĄ komedią, która wiele potrafi nauczyć!

Jednak nie będę rozprawiał o całym filmie, a o Bogu. Morgan Freeman jest jednym z moich ulubionych aktorów, a ten film przyczynił się do nadania mu przeze mnie tego "tytułu". Bóg jest tu przedstawiony IDEALNIE. Po obejrzeniu tej "Obrazy dla wiary" pomyślałem: "Tak właśnie wygląda Bóg" a raczej mam nadzieję że tak wygląda. Osoba która darzy wszystkich niezwykłą miłością, jednocześnie mając lekkie podejście do życia, potrafiąca się zdenerwować i rzucająca Boskimi radami i mądrościami z rękawa. Cytat z filmu "Rozstępująca się zupa to nie cud. Nastolatek który mówi nie narkotykom i tak nauce, TO jest cud!" ciągle krąży mi po głowie. Kiedy słyszę innych ludzi, a nawet kolegów z pracy, mówiących "cuda się nie zdarzają" mam ochotę się na nich rozwrzeszczeć "Puk, Puk!? Jest tam kto!? Człowieku właśnie urodziła ci się córka i masz tupet by mówić że cuda się nie zdarzają!?". Morgan Freeman odwalił kawał dobrej roboty. Niech kościół katolicki się schowa, ja wierzę właśnie w TAKIEGO BOGA!

PS: Dawajcie zakładamy sektę i wierzymy że Freeman to Bóg XD. Taki żarcik na koniec.

ocenił(a) film na 6
andrzej_goscicki

Co jak co, ale wspomniany przez Ciebie kościół katolicki, rzeczywiście powinien się schować. Ten film na swój sposób jest na prawdę edukacyjny, no i inny od pozostałych Carreya.
Natomiast to, czy Bóg jest tu przedstawiony IDEALNIE, nie wiem, bo nie uznaję słowa IDEAŁ.

ocenił(a) film na 9
andrzej_goscicki

Zgadzam się!

ocenił(a) film na 8
andrzej_goscicki

Kiedy słyszysz ''Cuda się nie zdarzają'', odpowiedz '' Chcesz zobaczyć cud? To bądź tym cudem''. Również cytat z filmu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones