PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32400}

Brzdąc

The Kid
8,1 18 428
ocen
8,1 10 1 18428
8,3 20
ocen krytyków
Brzdąc
powrót do forum filmu Brzdąc

...co nie znaczy, że najgorszy, po prostu najpoważniejszy jeżeli chodzi o treść. Aczkolwiek
gagi już klasyczne. Jak we wszystkich filmach trampa z melonikiem czuć tą magię starego
kina. 8/10.

dejwid_filmweb

Mam wrażenie, że wielu filmów Chaplina nie widziałeś. Większość późniejszych jego dzieł ma poważne przesłanie, burleska i groteska są dla niego tylko formami wyrazu. Radość i śmiech oraz smutek i powaga przeplatają się w tych filmach; te ostatnie są w przewadze w takich filmach jak "Dyktator" czy "Światła rampy", a w szczególności w "Pan Verdoux".

ocenił(a) film na 8
kosarz1311

Przejrzałeś mnie. Widziałem z nim 5 filmów.

ocenił(a) film na 8
dejwid_filmweb

Jak dla mnie 8/10, choć chyba gdybym był rodzicem dałbym 10/10. Uważam, że ten film może zrozumieć w pełni tylko i wyłącznie rodzic, który ma niewyobrażalną więź z dzieckiem. Podobała mi się ta zbieżność akcji (złodzieje samochodu, czy kartka ze słowami o opiekowanie się dzieckiem). Z bólem muszę przyznać, że był to mój pierwszy film Chaplina, bo zawsze miałem jakąś niechęć do niego. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie moje filmowe horyzonty poszerzą się o kolejne jego filmy :)

ocenił(a) film na 8
dejwid_filmweb

Pierwsze 30 minut jest przezabawne właśnie, potem dopiero zaczyna się tak jakby dramat, chociaż momentami nadal jest zabawnie, jednak jest to zdecydowanie gorsza część filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones