PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32400}

Brzdąc

The Kid
8,1 18 428
ocen
8,1 10 1 18428
8,3 20
ocen krytyków
Brzdąc
powrót do forum filmu Brzdąc

Lekki zawód

ocenił(a) film na 7

W sumie po tak wysoko ocenianym debiucie pełnometrażowym Chaplina spodziewałem się o wiele więcej. Dostałem dużo, bo świetną fabułę, szczyptę symboliki (choćby ta księga o tytule "przeszłość") oraz kilka świetnych gagów. Najbardziej podobał mi się moment kiedy chciano odebrać "brzdąca" Charliemu po raz pierwszy, a ten walczył jak lew- kurde aż kipiało we mnie od emocji. Niestety wszystko to jest przeplatane motywami które u naszego uroczego trampa widywaliśmy często- choćby bójka ze złym bandziorem siejącym terror na ulicy, no i happy end który przychodzi zbyt łatwo. Nie ujęła mnie też scena snu, wydała się wręcz dziwna i niepasująca do filmu, choć przyznaję pomysłowa. Wszystko to jest oczywiście kawałkiem dobrego kina, lecz spodziewając się absolutnego arcydzieła trochę się przeliczyłem.

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

Ja też. Obejrzałem wcześniej "Światła wielkiego miasta" i porównując je- "Brzdąc" wydaje mi się sporo słabszy.

Lucky_luke

Mi scena "Dreamland" z tymi aniołami też jakoś nie pasowała do reszty filmu i wydawała się być zapychaczem.

Poza tym napisy były w najwyżej 1/4 dialogów, a reszty widz sam się musiał domyślać. To trochę męczące. No i muzyka jakaś taka melancholijna, niepasująca do komediowego charakteru filmu.

Niemniej, scena z szybami, scena z naleśnikami, walka z inspektorem, pojedynek dwóch chłopców i potem Chaplina z bratem drugiego chłopca, oraz scena w noclegowni, były świetne.

ocenił(a) film na 9
Lucky_luke

Też uważam, że Dreamland był trochę na siłę - ale trochę mi się wydaje, że Chaplin chciał trochę się pochwalić, iż stać go na "efekty specjalnie" - on sam podfruwał kilka razy na linkach, tytułowy brzdąc i jakiś mały piesek ze skrzydełkami również "latali".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones