PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=463634}

Bunt L.

Buntat na L.
5,6 245
ocen
5,6 10 1 245
Bunt L.
powrót do forum filmu Bunt L.

Film zaczyna się dosyć ciekawie, potem jednak powoli uchodzi z niego życie. Podobnie jak z widzów ;/ Każda kolejna scena śmierdzi tandetną amatorszczyzną, jest nieprzemyślana, mnóstwo w nich nieścisłości, braku logiki i niezamierzonego komizmu (Wierzcie lub nie, ale podczas najbardziej "dramatycznych" scen, np. akcja "wbijanie wideł", cała sala piała ze śmiechu!). Tytułowy bunt był jakoś trudno zauważalny (chyba że nastoletnie pyskówki robią na kimś wrażenie). Gra aktorska (i dotyczy to całej obsady) balansuje na poziomie teatrzyku jarmarcznego. Główny bohater zachowuje się nie jak zagubiony, ale niepełnosprawny umysłowo. Jego dreptanie z nóżki na nóżkę i dziwaczne grymasy działają na nerwy. Pomijam już takie aspekty przemawiające na niekorzyść tej produkcji jak fatalny montaż. Muzyka też jakoś nie zachwyca, a szkoda, bo miała potencjał (np. melodia grana przez Lorisa na pianinie). Dla jednego dobrego utworu nie warto jednak chyba poświęcać ponad 100 minut swojego czasu temu filmowi o niczym. Strasznie się zawiodłam - kino europejskie jest mi przecież bardzo bliskie.

ScarlettElvie

Mam wrażenie, że bardzo pobieżnie obejrzałaś ten film, albo napisałaś komentarz, żeby wzburzyć dyskusję.

"Jego dreptanie z nóżki na nóżkę i dziwaczne grymasy działają na nerwy." - ale Ty tutaj tryskasz brakiem zrozumienia nie tylko dla reżysera, ale i dla podstawowej symboliki. Jakbyś nie zauważyła, on ciągle "dreptając" zataczał koło, przechodził przez drzwi.

"Główny bohater zachowuje się nie jak zagubiony, ale niepełnosprawny umysłowo." - najpierw mniej więcej w ten sam sposób postrzegałam Lorisa, póki nie zrozumiałam idei całego filmu.

"Gra aktorska (i dotyczy to całej obsady) balansuje na poziomie teatrzyku jarmarcznego." - Hristo Garbov był rewelacyjny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones