PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31719}

Bunt

Jôi-uchi: Hairyô tsuma shimatsu
8,3 8 525
ocen
8,3 10 1 8525
8,7 9
ocen krytyków
Bunt
powrót do forum filmu Bunt

Arcydzieło kina !!!

ocenił(a) film na 10

Wspaniały film, prawdziwe arcydzieło...co tu dużo pisać.

ocenił(a) film na 9
johanek

Owszem, arcydzieło, które dzisiaj niestety docenią pewnie tylko ludzie pasjonujący się Japonią i dawnym kinem samurajskim. Dla 99,9% dzisiejszych widzów totalnie niestrawny.

ocenił(a) film na 8
Bodzepor

Dla mnie jest jak najbardziej strawny... a nawet bardzo smaczny :)

ocenił(a) film na 7
Bodzepor

Wyjaśnij, dla mnie warto coś o tym filmie napisać. Wiało nudą jak dla mnie; są lepsze filmy japońskie tego okresu.

użytkownik usunięty
jokerchocolate

zgadzam się z Tobą jokerchocolate,co jest takiego w tym filmie że nazywacie go arcydziełem? fakt widziałem kilka filmów samurajskich (głównie Kurosawy) i przebijają ten film wielokrotnie. bardzo lubię stare kino samurajskie ale akcja tego filmu jest rozwleczona i przez te dwie godziny można usnąć... jedynie ta dramatyczna końcówka mile mnie zaskoczyła

Porównywanie Kurosawy do Kobayashiego jest trochę nie na miejscu, to paradoksalnie bardzo odległe światy - Kurosawa, zafascynowany kinem zachodnim i Kobayashi kręcący filmy typowo "japońskie". Nie bez powodu Kurosawa nigdy nie był specjalnie poważany w swojej ojczyźnie, uznawany za reżysera bardzo komercyjnego i "łatwego".
Siłą obrazu Kobayashiego jest fabuła - to prawdziwy dramat, rozdzierająca tragedia skonfliktowanego wewnętrznie samuraja, który musi wybierać między rozkazami swojego pana a swoim szczęściem. Do tego praca kamery, piękne długie ujęcia - czysta poezja. Mimo, że "Bunt" nie jest tak wizualnie wysmakowany jak "Harakiri" to i tak wgniata w fotel swoim wykonaniem.
Wg mnie wysokie noty jak najbardziej zasłużone!

(PS kto wie, może naprawdę trzeba zadać sobie trochę trudu i poznać dobrze historię i kulturę Japonii żeby zrozumieć w pełni tego typu filmy, osadzone przecież w jakże odległej rzeczywistości obyczajowej)

malgorzata

Obejrzałem wczoraj w nocy. Rewelacyjny film. Szczególnie te długie rozmowy i gesty bohaterów bardzo przypadły mi do gustu. Podoba mi się ta iście szekspirowska historia. Spodziewałem się filmu pełnego bitew a dostałem wysmakowaną plastycznie, doskonałą historię miłosną.

"Mimo, że "Bunt" nie jest tak wizualnie wysmakowany jak "Harakiri" to i tak wgniata w fotel swoim wykonaniem. "
To "Harakiri" jest jeszcze lepszy wizualnie? Cudownie! Jutro obejrzę.

Ps. Widzę, że też lubisz słowo "wysmakowany" ;-)

kendo777

Takie przynajmniej odniosłam wrażenie ;) Jeśli możesz - napisz koniecznie, jak Ci się podobało "Harakiri" i odnieś do "Buntu", jestem ciekawa Twojej "wysmakowanej" opinii ;)

ocenił(a) film na 10

Może to arcydzieło dlatego, że to film samurajski jedynie pozornie, a odnosi się do wartości uniwersalnych? No i jest przepiękny.

ocenił(a) film na 9
Bodzepor

Cóż, nie mogę się pochwalić pasjonowaniem się Japonią (interesuje mnie ale nie mam zielonego pojęcia o kulturze i historii) ale film uważam jest fantastyczny. Byłem ciekawy czy film mi się spodoba bo jedyne japońskie (czy semi-japońskie) kino jakie widziałem to Kurosawa (i tak wiem, że to bardziej europejski reżyser niż japoński) i kilka anime. Muszę głębiej zanurkować w kino Japońskie.

ocenił(a) film na 9
RoderickUsher

To obejrzyj sobie trylogię samurajską Yôji Yamada:
,,Tasogare Seibei", ,,Kakushi ken oni no tsume" i ,,Bushi no Ichibun".

ocenił(a) film na 9
Bodzepor

Dzięki:-) Właśnie dodałem do swojej listy filmów do obejżenia.

użytkownik usunięty
Bodzepor

Elita dlatego jest elitą, bo jest w swej liczebności promilem.

ocenił(a) film na 10
johanek

W pełni się zgadzam. Mistrzostwo zwłaszcza treści ale forma jak na tamte czasy, naprawdę trzyma poziom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones