PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31719}

Bunt

Jôi-uchi: Hairyô tsuma shimatsu
8,3 8 525
ocen
8,3 10 1 8525
8,7 9
ocen krytyków
Bunt
powrót do forum filmu Bunt

... dzisiaj wracam tutaj by poczytać, patrzę a tam "406. w rankingu światowym".

Jakiekolwiek miejsce tego filmu w rankingu na Filmwebie, to po prostu obraza.

ocenił(a) film na 9

A Harakiri jest na 633, czyli nawet do 500 się nie łapie. ..

użytkownik usunięty
xtomix

Rozumiem, że film nie jest młodzieżowy, ale przynajmniej Filmweb mógłby jakoś wspierać odległe produkcje, a oni wszystko zostawili w rękach pospólstwa i swołoczy.

ocenił(a) film na 9

A trylogię Dola człowiecza widziałeś? Ponoć równie genialne filmy japońskiego mistrza, ale o wiele mniej znane. Jeden z moich priorytetów do nadrobienia jeszcze w tym roku.

użytkownik usunięty
xtomix

Dzięki, nie widziałem, więc dodam do swojej listy obowiązków :)

ocenił(a) film na 9
xtomix

xtomix skrzynka piwa dla Ciebie jeśli wiesz skąd pobrać napisy do trylogii Kobayashiego "Dola człowiecza"

ocenił(a) film na 9
_Pablos_

Są angielskie napisy do filmu na gryzoniu, polskich nie widziałem.

PS Niezbyt długo cieszyliśmy się Buntem w 500 filmwebu, po tym jak podniesiono limit do 10 tys. głosów film przez długi czas nie znajdzie się w rankingu.

No i waszych życzeń stała się zadość. Ranking filmwebu umniejszył znaczenie ilości głosów przy przyznawaniu pozycji, a zwiększył znaczenie samej oceny

użytkownik usunięty
n0_thx

Dzięki za informację. Skąd masz na ten temat wiedzę i czy można gdzieś już dostrzec tego efekt?

EDIT: Faktycznie #86 :))))) WOW.

użytkownik usunięty
n0_thx

Dla mnie i tak jeśli chodzi o ranking, to powinien on być budowany przez algorytm, w którym decydujący wpływ będą miały oceny ekspertów, a na końcu głos opinii publicznej dla wyważenia i odideologizowania oceny. Ocena w rankingu w takim wypadku nie miałaby nic wspólnego z bezpośrednią oceną filmu przez użytkowników.

Jaki wtedy sens miałyby oceny użytkowników? Przecież o to chyba chodzi w rankingu filmwebu, że bazuje on na ocenach użytkowników.

A co do nowego rankingu, to ma on plusy i minusy. Plusy są takie, że np. taki Bunt (świetne kino) wysoko podskoczył, a takie Harakiri (arcydzieło) się w nim w końcu znalazło. A minus jest taki, że teraz w rankingu znajdują się takie dzieła jak np. Kawa i Papierosy III, które w ogóle ciężko do czegokolwiek zaliczyć.

Dla mnie to właściwie ranking nie powinien uwzględniać filmów krótkometrażowych. Bo nijak ich nie idzie jakoś porównać do długometrażowych-fabularnych. Powinny mieć swój kąt. Za to nie rozumiem kompletnie dlaczego nie uwzględnia filmów telewizyjnych?

użytkownik usunięty
n0_thx

Chodziło mi o to by ta użytkowników ocena była tylko i wyłącznie jednym z czynników, który wpływa na ocenę w rankingu. W czym przeszkadzałby ranking budowany tylko po części z głosów użytkowników? Przecież ocena poszczególnych filmów by się nie zmieniła i wciąż była by tą użytkowników. Jedynie ranking bardziej przypominałby coś realnego niż pochodne bezrefleksyjnego klikania ignorantów i gimbazy. Nawet można by stworzyć dwa rankingi, profesjonalny i pospólstwa.

Tak. Zgadzam się, że ranking powinien składać się tylko z filmów pełnometrażowych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones