PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10474}

Burza lodowa

The Ice Storm
7,1 6 326
ocen
7,1 10 1 6326
7,3 7
ocen krytyków
Burza lodowa
powrót do forum filmu Burza lodowa

Owszem, film zajmujący, robiący wrażenie i świetnie zagrany i wyreżyserowany. Ale mimo wszystko moim zdaniem wartość artystyczna filmu jest wątpliwa. Nagroda w Cannes za scenariusz jest kontrowersyjna. Scenarzyście nie udało się pozbyć głęboko zaszytego komizmu wielu scen (w końcu film powstał na podstawie książki satyrycznej), co psuje odbiór. Ja wielokrotnie zaśmiewałem się na tym filmie, co nie powinno się zdarzyć. Część wątków jest sztuczna, a druga część zdecydowanie ograna i stara jak świat. Film robi wrażenie montażem, zdjęciami, muzyką i grą aktorów, ale nie scenariuszem i fabułą. Poza tym większość problemów opiera się na seksie, co jest strasznie schematyczne. Przydałoby się odrobinę inwencji. No i zakończenie - jak najprostsze. Jak najlepiej uświadomić bohaterom miałkość ich problemów? Zabijając kogoś!

ocenił(a) film na 8
Snooper_a_ka_Pookie

To, że "sie zaśmiewałeś" w niczym nie umniejsza walorów "Burzy..." , bo przecież jest to komediodramat/tragikomedia, więc śmiech ( przecież nie non stop, prawda?) pasuje tu jak ulał.
A z tym seksem to przesada i pewne (chyba) nieporozumienie. Raz, że wcale nie ma go aż tak wiele. Dwa, w "Burzy lodowej" seks nie jest tematem głównym, jest natomiast "zamiast" innych rzeczy, jest rozpaczliwą próbą szukania bliskości, ciepła, zapomnienia.
A śmierć...? W tym rzecz cała, że ona niczego najprawdopodobniej nie zmieniła. "Miałkość" była przez cały film i bohaterowie spazmatycznie usiłowali ja zakrzyczeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones