PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868}

Być jak John Malkovich

Being John Malkovich
7,3 61 744
oceny
7,3 10 1 61744
7,5 33
oceny krytyków
Być jak John Malkovich
powrót do forum filmu Być jak John Malkovich

Ten film jest genialny, choć przyznaje, że dziwny. Sam pomysł nie banalny, postacie są ciekawe a fabuła intrygująca. Po pierwszych paru minutach nie chciało mi się oglądać dalej ale przemogłem się i nie mogłem się oderwać od filmu.

Jednak jest coś co mnie gryzie. Na liście aktorów wpisani są Winnona Ryder, Brad Pitt, Dustin Hoffman, Gary Sinise (materiały archiwalne) a na napisach zauważyłem nazwisko (nie pamiętam jak się piszę i nie mam czasu...) Michel Fajfer. Co z nimi? Nie wiedziałem ich na filmie...?

użytkownik usunięty
Wookie_LG

Uwaga Spojler
Oni pojawiają się w momencie, gdy gł. bohater jako Malkovich odnosi sukces w teatrze lalkowym, pojawiają się wtedy fragmenty programów tv o nowej pasji Malkovicha, tytuły prasowe, chyba nawet dostał Oscara i na gali też przewijają się różne znane osoby.

acha. Ja zauważyłem Penna... dzięki









Wookie_LG

Za samą scenę z Johnami Malkovichami J.M. powinien mieć nominację do Oskara. Kaufman to ma wyobraźnię, swoją drogą.

ocenił(a) film na 7
zulia_wedrowniczka

tak, scena była rażąca - Malkovich w karcie dań, Malkovich z papierosem, jako kelner itp.. dobre zestawienie samego siebie - chyba przez to on sam nie poczuł kim jest. Początkowo nie przypadła mi do gustu rola Cameron Diaz, lecz po następnych chwilach myślę, że dobrze było ją widzieć w roli nieco drażniącej, niezadbanej kobiety. A w końcu, odnośnie głównego postu te osoby przewijają się właśnie podczas filmu o malkovichu jako lalkarzu i wyraźnie brada pitta można zauważyć , na resztę nie zwróciłam uwagi :)

ocenił(a) film na 10
zulia_wedrowniczka

zdecydowanie jedna z najciekawszych scen!, tylko, że Oscary nie są nagrodami za wybitne dzieła artystyczne i intrygujące, nowatorskie pomysły scenariuszowe.

ocenił(a) film na 3
Wookie_LG

mnie się nie podobał, znużył mnie już po pierwszych 20 minutach. jednym z niewielu plusów jest moim zdaniem malkovich- nie da się ukryć, że aktor to to jest genialny. bardzo dobry pomysł ról gościnnych, choć wydaje mi się, że nie każdego z wymienionych widziałam, widocznie nieostroznie oglądałam. seana penna, brada pitta i sinise'a zauważyłam, ale w którym momencie była winnona czy michael pfeiffer? musiałam jakoś przeoczyć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones