PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868}

Być jak John Malkovich

Being John Malkovich
7,3 61 692
oceny
7,3 10 1 61692
7,5 33
oceny krytyków
Być jak John Malkovich
powrót do forum filmu Być jak John Malkovich

Film jest koszmarnie przekombinowany, miejscami [wieloma] kiczowaty, a szkoda, bo zaczął się całkiem przyzwoicie. Scena walki odbywającą się w psychice szympansa była rozbrajająca, aktorstwo przyzwoite, ale reszta, moim zdaniem, nie jest warta tak przychylnych recenzji.
Nie nazwałabym tego surrealizmem [polecam inne filmy z gatunku, nawet pan Lynch wykazał się w tym temacie, NAPRAWDĘ się wykazał]

ocenił(a) film na 10
fckuimfree

Przekombinowany? No to jest lekko przesadzone stwierdzenie... oczywiscie wypowiadam sie za siebie, ale ten film jest wbrew pozorom bardzo prosty! To nie Lynch-owski, jeżeli już była o nim mowa, Mulholland Drive gdzie serio musiałem się ostro skupić podczas oglądania, żeby nie wypaść z fabuły i nie pogubić się w tym wszystkim.

"Być jak..." jest filmem dziwnym, nietypowym, hmmm lekko awangardowym czy groteskowym ale przekombinowany to on nie jest. Ma dość proste przesłanie podane w oryginalnym sosie, który akurat nie każdemu musi smakować.

Na mnie zrobił niesamowite wrażenie podczas samego oglądania a także po odczuciach jakie pozostawił. Moja ocena (zresztą można zobaczyć w profilu) to 10/10.

Ale przecież to tylko moja opinia ^_^

ocenił(a) film na 9
fckuimfree

Dałem wysoka ocenę za świetny pomysł, ale właśnie na to "przekombinowanie" czekałem, po recenzjach wyobrażałem sobie "cudów niewidów" (momentami zbyt płytki intelektualnie, a może technicznie?). Ale i tak - film rewelacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones