PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868}

Być jak John Malkovich

Being John Malkovich
7,3 61 679
ocen
7,3 10 1 61679
7,5 33
oceny krytyków
Być jak John Malkovich
powrót do forum filmu Być jak John Malkovich

nie podobał mi się

ocenił(a) film na 2

pomysł faktycznie niepowtarzalny ale co z tego filmu wynika? moim zdaniem nic. Możliwe że dobra obsada i gra aktorska, ale poza tym -
bardzo dziwaczna historia, po ktorej wiele oczekiwałem ale się nie doczekałem...
może czegoś ja tu nie rozumiem...

pozdrawiam

syneq

jeszcze nie oglądałem ale z to co piszesz przypomniało mi jedna z opini o filmie kubricka czy jakiegos tam innego wybitnego reżysera miał tytuł "full metal jacket" "pełny magazynek" czy "uzbrojony po zęby", wszyscy pisali że świetny film tylko jedna osoba napisała że nic z niego nie wynika, jak się później przekonałem film zrobiony ciekawie ujecia dobre ale z filmu rzeczywiście nic nie wynikał oprócz rzeczy oczywistych po prostu przewaga sztuki nad treścią

ocenił(a) film na 10
syneq

hmmm.... faktycznie historia dziwaczna ale ze z filmu nic nie wynika to bym nie powiedziala. na pewno jest sto tysiecy roznych wnioskow. moj jest taki: kazdy z nas dostrzega w sobie wady, zazdroscimy gwiazdom filmowym ich slawy, pieniedzy, wyglądu. Dla mnie ten film ukazuje ta wielka chec bycia kims innym. Kiedy nie mozemy czegos zrobic bedac soba. Tak samo bylo z Lotte, mogla byc z Maxine tylko bedac Malkovichem. To o czym wielu z nas marzy, aby byc kims innym, w tym filmie sie urzeczywistnia.
Moim kolejnym spostrzezeniem jest to, ze w tym filmie ukazane jest tez to, ze nie chcemy umierac, chcemy zyc wiecznie. Ale po raz kolejny w realnym zyciu to nie mozliwe. W tym filmie jest mozliwe. Ogólnie wedlug mnie jest to ukazanie typowych ludzkich pragnien. Byc moze wniosek zly ale zawsze jakis :)

ocenił(a) film na 10
syneq

hmmm.... faktycznie historia dziwaczna ale ze z filmu nic nie wynika to bym nie powiedziala. na pewno jest sto tysiecy roznych wnioskow. moj jest taki: kazdy z nas dostrzega w sobie wady, zazdroscimy gwiazdom filmowym ich slawy, pieniedzy, wyglądu. Dla mnie ten film ukazuje ta wielka chec bycia kims innym. Kiedy nie mozemy czegos zrobic bedac soba. Tak samo bylo z Lotte, mogla byc z Maxine tylko bedac Malkovichem. To o czym wielu z nas marzy, aby byc kims innym, w tym filmie sie urzeczywistnia.
Moim kolejnym spostrzezeniem jest to, ze w tym filmie ukazane jest tez to, ze nie chcemy umierac, chcemy zyc wiecznie. Ale po raz kolejny w realnym zyciu to nie mozliwe. W tym filmie jest mozliwe. Ogólnie wedlug mnie jest to ukazanie typowych ludzkich pragnien. Byc moze wniosek zly ale zawsze jakis :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones