PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=550693}
4,4 1 116
ocen
4,4 10 1 1116
Był sobie dzieciak
powrót do forum filmu Był sobie dzieciak

Premiera już była

ocenił(a) film na 5

Film wyświetlano na Nowych Horyzontach i nawet zebrał pełną salę widzów, więc nie rozumiem,
dlaczego widnieje, że wciąż oczekuje na swoją premierę.

Asia_Roux

I jak film?

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

Bardzo dobry, w innym stylu niż do tej pory robiono u nas filmy o historii.

ocenił(a) film na 1
kochamfilmy

w innym ..... , szkoda że beznadziejnym, pod każdym względem moim zdaniem: realizacji, scenariusza, pomysłu, gry aktorskiej, reżyserii itp
wszystko bym zdzierżył, ale to że premierę filmu zaplanowano na 1 sierpnia zakrawa na skandal, ale pewni ktoś miał w tym interes żeby pokazać tak beznadziejny film o Powstaniu Warszawskim, akurat w jego 69 rocznicę

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

Ja mam bardzo mieszane odczucia. Z jednej strony widać, że film został zrobiony minimalnym nakładem środków - reżyser zresztą z rozgoryczeniem mówił o tym, że PISF w ostatniej chwili cofnął mu spory zastrzyk pieniędzy, ale to jakoś bardzo nie razi. Scenografia i kostiumy są bardzo prawdopodobne. Mi osobiście nie podobał się sposób narracji - łączenie zdjęć z archiwaliami i łopatologiczny głos z offu były absolutnie zbędne. Na różnym poziomie stoi też aktorstwo. O ile Cielecka zagrała bezbłędnie, o tyle Fudalej radził sobie różnie, a role poboczne nie są warte specjalnego wspomnienia.

Ogólnie: film jest fajną ciekawostką i pokazuje, że można zrobić dobry, niskobudżetowy film historyczny. Fabuła jednak nie powala, czasami jest wręcz do bólu przewidywalna i kliszowa, a mają w pamięci wcześniejsze dokonania reżysera - zwłaszcza genialne "Kornblumenblau" ciężko pozbyć się wrażenia, że ten film jest wynikiem zmęczenia materiałem.

Asia_Roux

kuriozum absolutne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones