PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4400}

Był tu Willie Boy

Tell Them Willie Boy Is Here
6,5 928
ocen
6,5 10 1 928
Był tu Willie Boy
powrót do forum filmu Był tu Willie Boy

Nasmucili, nasmucili

ocenił(a) film na 5

i co ? Napełniony treścią się nie czuję.
Owszem, ukazali bezdusznośc machiny prawa, wkręcających się w nią jako jej tryby ludzi... Nie lubię jednak pokazywania równi pochyłej. Tak, honorowośc głównego bohatera w zamierzeniu twórców filmu była słońcem nad tą krainą cieni i paragrafów, ale zaćmionym. Czy mam dojśc do jakiejś prawdy o niewinnych Indianach? Już "Tańczący z wilkami" przesłodził fałszywie tę ideologię. Odwrotna prawda, o złych Indianach też jest fałszywa. Kiedyś dotarłem do książki wydanej w l.70., o Geronimie, wodzu indiańskim. To nie był celuloidowy swiat iluzji, uważam, że warto czytać o tych kwestiach dobre książki. Nie wiem tylko, czy współcześnie są one wydawane, bo króluje polityczna poprawność.

Wydmin

Oglądałeś dzisiaj na tvp :)

ocenił(a) film na 5
omm23

Nie zmieniło to, niestety, zakończenia filmu, choć znacząco manipulowałem pilotem telewizora, rozjaśniałem, by Redford zobaczył, że sa zmiany w oswietleniu planu i zrezygnował, mając znaki z Polski. Ale on miał umowę z producentem!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones