PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473563}

Była sobie dziewczyna

An Education
7,1 69 400
ocen
7,1 10 1 69400
6,8 23
oceny krytyków
Była sobie dziewczyna
powrót do forum filmu Była sobie dziewczyna

Nie wiem, mam mieszane odczucia.
Schemat filmu taki - młoda dziewczyna poznaje starszego faceta, jest zafascynowana, chce z nim być, rzuca szkołę, on okazuje się oszustem i bezwzględnym chamem, tchórzem i do tego żonatym, więc dziewczyna wraca do szkoły, chce iść na studia.

Ja wczułam się w skórę Jenny od początku i przyznam, że postąpiłabym tak samo - trudno oprzeć się takiemu mężczyźnie, takiemu światowi i takiemu życiu. Przecież nauka i studia dla Jenny nie były wcale takie ważne - ona chciała przygód, miłości, chciała się wyrwać z tego świata. Bardzo ją podziwiam za jej decyzje.

Czy takie filmy zawsze muszą się kończyć w taki sposób, że właściwie wszyscy dojrzali mężczyźni to świnie, chcą przelecieć młode uczennice i lepiej siedzieć z nosem w książkach, niż poświęcić się na przyjemnościom?
To takie schematyczne... Oczywiście wiedziałam, że tak się skończy, bo nie trudno się było domyśleć, ale mimo wszystko oczekiwałam czegoś bardziej niekonwencjonalnego...

ringerilia

Chcesz czegoś niekonwencjonalnego na ten temat? To będziesz już trzecią osobą, której polecę klasyk pt. "Manhattan" (reż. Woody Allen).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones