PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473563}

Była sobie dziewczyna

An Education
7,1 69 399
ocen
7,1 10 1 69399
6,8 23
oceny krytyków
Była sobie dziewczyna
powrót do forum filmu Była sobie dziewczyna

niebezpiecznie jest łapać marzenia za nogi mając klapki na oczach, nie należy też się spodziewać, że 16-letnie dziecko, choć inteligentne, jest na tyle dojrzałe, żeby podejmować ważkie decyzje o swoim życiu. Dostaje się też w tym filmie mało ostrożnym, choć kochającym i dbającym o przyszłość dziecka rodzicom, to w sumie "Była sobie dziewczyna" jest czymś na kształt głosu przeciw obecnemu trendowi niezwracania uwagi na życiowe doświadczenie, oczekiwania, że wszystko powinno przyjść w życiu jak najszybciej i najłatwiej, kultu młodości, nieznoszącej nudy i ciężkiej pracy.
Zmieniłbym może samo zakończenie filmu. Słowa bohaterki, mające świadczyć o jej poczuciu własnego doświadczenia i dorosłości, jako przewagi nad rówieśnikami są lekko na wyrost. Poczucie własnej wyższości to chyba jednak nie ta nauka, którą od życia dostała. No ale to nadal w sumie słowa nastolatki, więc dlaczego mają być całkiem dojrzałe?:)
Generalnie film bardzo dobry - dałem 8/10, choć jakieś zadatki na 9/10 były

fracek506

jak sie skoończyło bo przegapiłam sama końvówke?

ocenił(a) film na 8
guga_buzka

Nie wiem od kiedy przestałaś oglądać... okazało się, że amant głównej bohaterki jest żonaty i dzieciaty i że ona nie jest pierwszą ofiarą, a bywały nawet ciąże (przekazuje to żona amanta). Jenny idzie w końcu po rozum do głowy, próbuje wrócić do nauki, prosi o pomoc byłą nauczycielkę i w końcu trafia na studia. No ale może lepiej zobacz sama:)

fracek506

ok super dzięki! o to mi chodziło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones