PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=466716}

Było sobie kłamstwo

The Invention of Lying
6,2 28 940
ocen
6,2 10 1 28940
5,2 6
ocen krytyków
Było sobie kłamstwo
powrót do forum filmu Było sobie kłamstwo

Po obejrzeniu tego filmu naszła mnie myśl, że to bardzo ważny film dla ludzkości. Bo czy ktokolwiek z nas kiedykolwiek wyobrażał sobie, jakby to faktycznie wyglądało? Okazuje się, że świat pozbawiony kłamstwa nie byłby piękny i uczciwy, ale... sztuczny i przygnębiający. Dzięki temu filmowi zdałam sobie sprawę, że jedno kłamstwo może wywołać u kogoś uśmiech i zmienić wszystko.
Sama historia - nieco naiwna i przesłodzona, przede wszystkim wątek z Anną (chociaż jej gadanie o dobrych genach mnie rozwaliło). Dobrze zaś przedstawiona zmiana bohatera - z frajera, w gościa, który może mieć wszystko, czego zapragnie, aż w końcu w gościa, który zdaje sobie sprawę z tego, ile namieszał. To też pokazuje, że nie można mówić sobie czego się tylko zapragnie, bo w końcu wszystkie kłamstwa zaczną nas przytłaczać. Chociaż w świecie, w którym każdy poza tobą musi mówić prawda to chyba i tak bez znaczenia. Uwierzą we wszystko :)
Każdy powinien obejrzeć ten film, chociażby po to, żeby zapoznać się z tą jakże interesującą wizją i móc w duchu podziękować, że możemy kłamać kiedy tylko nam się to podoba.
8/10, polecam.

Midnight_6

Bardzo ładnie powiedziane...to nie kłamstwo ;)

ocenił(a) film na 7
Midnight_6

No nie takie jest przesłanie filmu. Popatrz, że to co najważniejsze, główny bohater otrzymuje przez prawdę. Kiedy może skłamać, ze bogactwo zmieni jego geny nie robi tego bo zyskałby złudne szczęście (podobnie jak z seksem w motelu). Szczęśliwe małżeństwo zawdzięcza dzięki prawdzie. A na przykładzie religii przedstawionej w krzywym zwierciadle widać, że kłamstwo pociąga za sobą następne kłamstwa z których nie da się wybrnąć. Dzięki kłamstwom staje się bogaty i sławny, ale bez PRAWDZIWEJ miłości- bez prawdy, czuje się przygnębiony jak na początku filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones