PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=466716}

Było sobie kłamstwo

The Invention of Lying
6,2 28 941
ocen
6,2 10 1 28941
5,2 6
ocen krytyków
Było sobie kłamstwo
powrót do forum filmu Było sobie kłamstwo

Jestem ciekaw kto zakwalifikował ten film na filmwebie jako Komedię...

Ale po kolei:
1.) To jest film dla DOROSŁYCH widzów. I nie chodzi mi o to, że jest to film dla inteligentnych widzów, a kto go nie rozumie ten jest... Nic z tych rzeczy. Po prostu nie jest to komedia dla młodzieży - ale dosyć ciężki film o życiu.
2.) Film ma specyficzny "humor". Jednym się spodoba innym nie. Ja osobiście nie za bardzo potrafię wczuć się w "Trzy kolory", ale tutaj odnalazłem się jak ryba w wodzie. Momentami film przypomniał mi kilka scen z "Żywotu Briana" + oczywiście Statyści.
3.) Jeśli zatem jesteś dorosły i odpowiada Ci tego typu konwencja spojrzenia na świat to film powinien Ci się bardzo spodobać, bo opowiada o życiu, o obłudzie, o hipokryzji, o tym jak Mojżeszowi musiało być ciężko (bo przecież nie było tak jak nas uczyli na religii, że zszedł z góry i wszystko już było cacy, a lud go słuchał ja te baranki - jak musiało mu być ciężko zobaczysz w tym filmie), o tym czym jest prawda, a czym jest fałsz.

Naprawdę świetna produkcja, jeśli lubisz stawiać sobie trudne pytania o to, jak i po co kręci się ten cały świat.

topjes

To czemu się śmiałem?
Czy wszystkie komedie muszą mieć jeden hollywoodzki schemat?

ocenił(a) film na 9
Kazioo

Bo były dobre teksty, które były śmieszne. Niemniej, moim zdaniem to nadal nie robiło z tego filmu komedii.

topjes

To czy coś jest komedią czy nie jest,to tak naprawdę tylko sprawa
oglądającego dany film i jego poczucia humoru.Jak człowiek by się uparł to
mógłby się śmiać z każdego filmu z dramatów też tylko to nie o to chodzi.
Tak to już jest z filmami że nie raz z dobrego filmu obyczajowego więcej
się śmiejesz niż z nie jednej,,komedii,,Nikt mi nie powie że np.Wszyscy
jesteśmy Chrystusami to komedia ale tragi-komedia na pewno,Dzień świra dla
mnie też nie jest typową komedią chociaż się śmiałem,różnie to jest z
komediami.A muszę dodać że poczucie humoru mam wielkie i podobają mi się
komedie w różnych stylach i gatunkach.

topjes

Zgadzam sie z tym postem w 100%, zwlaszcza ze to faktycznie nie jest film dla ludzi przyzwyczajonych do lekkich amerykanskich komedyjek. Fajne zdanie o Mojzeszu, faktycznie bylo ciezko :) Nie wiem jak co niektorzy moga czuc sie urazeni w ramach swoich uczuc religijnych, kompletnie nie maja dystansu do siebie i swojego zycia.
A juz kompletnym nieporozumieniem jest pisanie przez niektorych, ze to komedia romantyczna :P
A Statysci sa rewelacyjni.

ocenił(a) film na 8
topjes

Zgadzam się - świetna produkcja dla ( jak napisałeś ) dorosłych ;) A tak po prawdzie - bez kłamstwa religie nie mogłyby istnieć.

Ricky Gervais na żywo - to dopiero jazda !

ocenił(a) film na 6
topjes

Nie jestem dorosły, a wydaje mi się,że zrozumiałem film dość dobrze. Film bardzo dobry, ale ostatnie 5 minut mi się nie podobało.

ocenił(a) film na 6
topjes

trzeba być dorosłym...no ciekawe. nie powiem chmm

ocenił(a) film na 3
topjes

komedia to nie tylko głupie filmy pokroju american pie. to jest komedia.

ocenił(a) film na 8
topjes

A ja uważam, że to jest komedia, ale oprócz tego także dramat.
I tak powinno być to zapisane - dramat, komedia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones