PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=466716}

Było sobie kłamstwo

The Invention of Lying
6,2 28 937
ocen
6,2 10 1 28937
5,2 6
ocen krytyków
Było sobie kłamstwo
powrót do forum filmu Było sobie kłamstwo

Dno!Amerykańszczyzna! 0/10!
Nie oglądajcie bo się zawiedziecie!
Tak podsumuje ten film wielbiciel idiotycznych amerykańskich komedyjek.

Co ja o nim powiem?

To pozycja, którą Ricky Gervais przekonał mnie do siebie przez aktorstwo, reżyserię, a przede wszystkim scenariusz. Świetny scenariusz.
Błyskotliwy i niemożliwy do przewidzenia tok wydarzeń.
Jak dla mnie po prostu ocieka zajebistością! :P

Dlaczego zakończenie nie jest amerykańskie?
Ponieważ sam obraz jest satyrą amerykańskości samej w sobie.
Zastanawiałem się, jak miałoby się to skończyć, żeby nie było ono amerykańskie?
Główny bohater powinien powystrzelać wszystkich? Może poćwiartować maczetą żeby było po meksykańsku? Albo potraktować kataną na japońską modłę?
Samo zakończenie szydzi z tradycyjnego happy endu.
Gervais po prostu kąpie nas w sarkazmie.
Porusza tematy, o których nikt tak na prawdę nie mówi.

Nie jest to komedia przy której człowiek śmieje się do rozpuku, ale muszę przyznać, że "banan" nie zszedł mi z twarzy nawet na chwilę.
Jeżeli ktoś lubi zastanowić się nad tym co ogląda powinien ją zobaczyć, lecz jeśli chce mieć wszystko podane na tacy, niech lepiej obejrzy coś innego.

SPLEEN1981

Zgadzam się w 100 %

SPLEEN1981

Dokladnie. To nie jest film dla kazdego, raczej dla bardziej wymagajacego widza, ktory dodatkowo lubi brytyjski humor (czyli sarkazm wlasnie) Ja tez sie usmiechalam przez caly film, chociaz czasami byl to gorzki usmiech, bo jednak nie daloby sie zyc w swiecie, gdzie kazdy bylby szczery dla kazdego (nie bez powodu mowi sie "szczery az do bolu"), a jednak nie zawsze klamstwo jest lepszym wyjsciem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones