PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35752}

Córka Ryana

Ryan's Daughter
7,1 554
oceny
7,1 10 1 554
Córka Ryana
powrót do forum filmu Córka Ryana

Długo zabierałem się za ten film, bo jakby nie patrzeć 3 godziny melodramatu mogą zmęczyć (no chyba, że jest to Przeminęło z wiatrem wtedy nawet 4 godziny to za mało!). Stylu Leana też nie znałem, więc nie miałem zielonego pojęcia czego się spodziewać. Jestem absolutnie zauroczony tym co zobaczyłem. Robert Mitchum do tej pory kojarzył mi się z zupełnie innego typu rolami, ale jako nauczyciel o złotym sercu w pełni mnie przekonał. Sarah Miles dała swojej postaci nieograniczone pokłady delikatności i uroku. Moim zdaniem to ona miała najcięższą rolę, gdyż od niej zależało czy główna bohaterka będzie widza irytować, czy też obudzi w nim chociażby krztynę współczucia dla jej postaci.
W paru momentach widać mistrzowską rękę reżysera, kilka scen za robi naprawdę duże wrażenie za pomocą subtelnie dopasowanego oświetlenia i świetnej pracy kamery. Zdjęcia i scenografia doskonale uzupełniają całą historię. Co można by tu powiedzieć bez psucia fabuły? Szkoda, że takich filmów w zasadzie już się nie robi.

HerrDecadens

Gdybyś chciał obejrzeć jeszcze raz, to mam ten film na dvd, z lektorem P.

HerrDecadens

Obejrzałam ten film po raz pierwszy na ARTE, przedwczoraj. Zachęciła mnie przede wszystkim świetna obsada tego filmu.Poza tym program ARTE zawsze starannie dobiera repertuar filmowy i w zasadzie prawie nigdy nie byłam rozczarowana polecanymi filmami tej stacji.
Natomiast nie spodziewałam się tak pięknych zdjęć, scenografii i ich jakości, bo przecież film ma 50 lat.
Cieszę się więc , że udało mi się poznać tę, niewątpliwą perełkę filmową i że bez znużenia i do końca z wielką przyjemnością
oraz zainteresowaniem oglądałam Córkę Ryana. Gra Sarah Miles i Trevora Howarda na 9 lub 10. Polecam kinomanom, a Pana pozdrawiam. GR

HerrDecadens

gdzie można obejrzeć film?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones