PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1189}
7,5 74 628
ocen
7,5 10 1 74628
7,4 9
ocen krytyków
C.K. Dezerterzy
powrót do forum filmu C.K. Dezerterzy

Najlepsze teksty z filmu

użytkownik usunięty

-Co tu się dzieje? [szef]
-Panie Szefie.Melduję że Slavik dostał sraczki,mówiłem Haberowi żeby go zastąpił a ta świnia nie chce [Kania]
-Niechce? Koledze niechce pomóc? Haber leserze jeden już mi na patrol!
-Tak jest panie szefie! [Haber]
-No! [szef]________________________________________________________________________
-Powiedział to co wszyscy wiemy.Jesteś marną,niemiecką,gnidą! [Kania]
-Ty parszywy Polaku!Zgnijesz w pierdlu! [Umbach]
________________________________________________________________________
-O co zostaliście oskarzeni? [Von Nogay]
-Melduję posłusznie że zostałem oskarżony o ambitacje w latrynie! [Kania]
-Jak to? [Von Nogay]
-To było tak.Spytałem pana sierżanta czy wie dlaczego oficerowie piją czarną kawę.On mówi że nie wie.Na to ja mu mówię 'żeby gówno glanc miało!'
-WAS !!!!!!!!!!!???????????
________________________________________________________________________
-Co tu się stało? [sierżant]
-Uczyliśmy się śpiewać hymnu i pan kapral zadał Benedykowi dziwne pytanie.'Po co wy Benedek nosicie te głupawe węgierskie wąsy chodźcie
tu to was ogole'.Myśleliśmy że on żartuje ale on powiedział że nas wszystkich ogoli,a pana sierżanta to zaprzeproszeniem zarżnie jak świnię
A potem powiedział 'Na koniec wykastruję najjaśniejszemu panu!' [Haber]

ocenił(a) film na 7

nawiasem mówiąc, Kania był oskarżony o AGITACJĘ w latrynie:) nie mam pojęcia co to jest ambitacja:D

użytkownik usunięty
anga24

No moja pomyłka,sam też nie wiem co to ambitacja :)

ocenił(a) film na 10

Mi się podobała rozmowa Nogaja z dowódcą jednostki, po tym jak Nogaj przeczołgał żołnierzy prez okopy.
Fajny był też jak jeden z żołnierzy zaczął śpiewać hymn niskim głosem a von Nogaj: "To wy kastratów też tu macie?"

ocenił(a) film na 8
Nightwing_2

raczej:
"Kastrat? To i kastrata mamy w tym burdelu?"

ocenił(a) film na 8
becikowe

super. I dodałabym scenę też z hymnu:
"... to z powodu nieznajomości j. niem. Oni hymn znają, ale nie umieją"

ocenił(a) film na 10
przekorna

jeden z lepszych tekstów z polskich filmów. zresztą tego tam jest pełno. Aż dziw bierze, że nie weszły do powszechnego obiegu... no ale...

jleszczynski

co w tym jest takiego? np. ja znam mniej więcej hymn włoski, ale nie umiem samemu zaśpiewać ani wyrecytować.

ocenił(a) film na 10
przekorna

heheh i jeszcze "bedziecie ten hymn spiewac chocbyscie ogluchli i oniemieli!!! - Melduje poslusznie ze niemowy... nie spiewaja."

ocenił(a) film na 10

Niee najlepsi byli doktorzy kura Von Nogay i osioł :D

ocenił(a) film na 10
cod47

to jest kura panie generale!! - niby nic ale ta cała scena ciągle doprowadza mnie do łez...

cod47

Osioł??? A skąd przyszedł panu do głowy osioł??? :D

A kości ich bieleją na wszystkich frontach tej wojny.
---
Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie możliwe odpowiedzi.

(uwielbiam ten tekst)

ocenił(a) film na 10
itka7

"Bo jak słusznie zauważył Pan Oberleutnant, najbardziej zawsze wyróżnia się idiota" - tekst Kani w czasie inspekcji Kapitana Wagnera na lekcji patriotyzmu.

ocenił(a) film na 10

Mnie zwalił z nóg końcowy tekst Kani pod koniec filmu:
-Nie umieraj bo cię zabiję.

ocenił(a) film na 10
Kentucky_3

Kilka dialogów z filmu można zobaczyć na youtube:
-Rozmowę von Nogaja z kapitanem Wagnerem http://pl.youtube.com/watch?v=lKQFPahVfOs
-Lekcja patriotyzmu http://pl.youtube.com/watch?v=90uzKrmPfK4
-Von Nogaj w szpitalu http://pl.youtube.com/watch?v=JsTvrSvqmBk
- Chudej i jego "ich weisse nicht" http://pl.youtube.com/watch?v=SEEhbRxL54k

ocenił(a) film na 7

dla mnie jeden z najlepszych tekstów filmu, to absolutnie genialny monolog kapitana Wagnera, gdy stawili się u niego szef kompanii i Kania: "Hmmm, to sa pytania , na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam i nawet gdybym ich nie znał to i tak byłyby mi one obojętne, jak zresztą i pytania (LOL). Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie możliwe odpowiedzi i jeśli mimo to je zadaję, to tylko dlatego, że jest to niestety mój obowiązek! Co się zaś tyczy wspomnianego przeze mnie obowiązku, to pragnę również dodać,iż mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i glos...zrozumieliście?" :D powalające

ocenił(a) film na 9
anga24

A dla mnie to jeden z najlepszych "dialogów" w polskim kinie. Aktorstwo i humor w wydaniu nie dla ludożerców jest tu biegunowo odległy od poziomu, do którego przyzwyczaiła nas polska kinematografia. Nie bardzo przychodzi mi do głowy z czym by można tą scenę porównać. Może Rejs albo Psy ale raczej nic więcej. O to byłby ciekaw ranking 10 najlepszych dialogów polskiego kina.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Deep_Throat

akurat w przytoczonym przeze mnie fragmencie jest to MONOLOG:] pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 9
anga24

no mówię przecież, że "dialog" hehe ;} kolega chyba wstał lewą nogą
pozdr

ocenił(a) film na 7
Deep_Throat

hmmm, super...bez sensu, ale ok<lol> a tak na marginesie, to jestem 'koleżanką', nie 'kolegą':) pzdr

ocenił(a) film na 9
anga24

1) Przepraszam za kolegę hehe no faktycznie stoi jak wół ;P
2) Co jest bez sensu??? "dialog"?? "Cudzysłów - znak graficzny służący do oznaczania w tekstach początku i końca cytatów oraz wypowiedzi przenośnych lub ironicznych" Zakładając, że "" nie oznacza tu cytatu, sformułowanie "dialog" mogło prawdopodobnie zostać użyte w sensie niedosłownym. Idąc dalej dialog, z którym jest coś nie do końca ok, to taki prawie monolog. Jeśli nadal coś jest niezrozumiałe to nie krępuj się i pytaj ;]
3) Swoją drogą pokłócić się z kimś kto się z tobą zgodził to nie lada sztuka.
4) pzdr

ocenił(a) film na 7
Deep_Throat

LOL, stary, otóż już Ci mówię, co jest bez sensu:) To, że kontynuujesz w ogóle tą wymiane postów, która do niczego nie prowadzi, bo widze, że chcesz tutaj pokazać, jaki jesteś dowcipny, błyskotliwy,etc. daruj sobie, bo już motasz się w tej farsie:P pozdrawiam ostatni raz;)

ocenił(a) film na 9
anga24

Szczerze mówiąc zaczyna mnie to coraz bardziej bawić. Pozwól, że wyjaśnię dlaczego. Otóż nie mam zwyczaju brać udziału w pyskówkach, również na forach internetowych (w sumie zdarza mi się to po raz pierwszy) To, że poświęcam na to czas spowodowane jest groteskową zajadłością z jaką próbujesz mi coś udowodnić (na prawdę nie wiem o co Ci chodzi), szczerze mnie to śmieszy. Protekcjonalna wyższość z jaką wytykasz mi "tą wymiane postów, która do niczego nie prowadzi" jest, nie obraź się, trochę niespójna logicznie (chyba, że to był twój ostatni post hehe ;P) Zastanawiając się mimochodem nad motywami Twojego oryginalnego zachowania, przyszły mi do głowy trzy proste wyjaśnienia:
- Masz 12 lat
- Wzięłaś sobie za bardzo do serca MONOLOG kpt. Wagnera i doszłaś do wniosku, że "Znasz wszystkie możliwe pytania i wszystkie możliwe odpowiedzi"
- Próbujesz, w ten dziwaczny sposób, mnie poderwać, czy powinienem już zaprosić Cię na kawę ;]

pzdr

ocenił(a) film na 7
Deep_Throat

Stary, coraz bardziej Cie lubię...bo lubię ludzi, którzy mnie bawią swoją dociekliwośćią i nieustępliwością...nawet jeżeli doszli do tego w ramach niepotrzebnej dyskusji "o huzarze i dupie maryni"...i bawi mnie łatwość, z jaką mnie 'rozszyfrowałeś'...jeżeli czujesz się tym dowartościowany...bravo!:P tkwij dalej w słodkiej nieświadomości:) otóż mam lat 23, ale chciałabym mieć 12:) i bawi mnie sposobność przeprowadzania takich groteskowych rozmów;) teraz proszę wyciągnąć numerek i poczekać na swoją kolejkę:)

anga24

zapasiewicz zasłużył na oscara tą sceną

ocenił(a) film na 7
anga24

Genialne

ocenił(a) film na 7

Ja może ominę fascynującą dysputę moich poprzedników i powrócę do najlepszych tekstów z filmu. Mnie rozwala moment, kiedy "psychoanalitycy" idą do von Nogaya i jeden z nich mówi: "Nie zdziwię się, jeśli dziś będzie twierdził, że napadła go załoga angielskiej łodzi podwodnej, która ominęła blokady, wpłynęła do Dunaju, jakimś dopływem dostała się do nas, potem rurami kanalizacyjnymi podjechała do sracza i zakotwiczyła w oczekiwaniu pana Oberleutnanta".

ocenił(a) film na 9
selene_

Mnie rozbija najbardziej cała inspekcja generała i jego rozmowa z Bernsteinem.

ocenił(a) film na 10
Maldini89_2

aaaa bo tu sie pelni sluzbe w jednym bucie!!!!

ocenił(a) film na 9
jleszczynski

- Paa... Pa.. Panie... Ge... Ge...
- Ge-ge... Bedzie mi tu gęgał, bałwan. Jak się nazywacie?!?
- Be... Be...
- Benedek? Brat tego idioty, dowódcy warty?
- Berstein...!!!
- Narodowość...
- Niemiec.
- Nie powtarzaj tego publicznie, bo to reszcie Niemców nie przynosi zaszczytu... Dlaczego nie umiesz się zameldować?!?
Dlaczego stoisz krzywo?!? Wyprostuj się!!! (zjazd kamery na gołą nogę Bersteina)
Achaaaa... Tutaj pełni się służbę w jednym bucie...
itd... Mistrzostwo!

selene_

Ja może ominę fascynującą dysputę moich poprzedników i powrócę do najlepszych tekstów z filmu. Mnie rozwala moment, kiedy "psychoanalitycy" idą do von Nogaya i jeden z nich mówi: "Nie zdziwię się, jeśli dziś będzie twierdził, że napadła go załoga angielskiej łodzi podwodnej, która ominęła blokady na morzu czarnym, wpłynęła do Dunaju, jakimś dopływem dostała się do nas, potem rurami kanalizacyjnymi podjechała do sracza i zakotwiczyła w oczekiwaniu pana Oberleutnanta".

Haha dobrze gadasz:PP
Ten fragment mnie rozwalil i w dodatku wydal sie taki groteskowy ;D
Tekst ze sraczem rzadzi;d

KanafaP

Benedek o Haberze: Musi go porządnie wydoić, żeby się do nas wkupić.
Kania: Nie bój się. On ma kiepełę.
strasznie podoba mi się akcent, z jakim Kondrat mówi to ostatnie słowo :D

dialog o patrolu Habera, rozmowa kpt Wagnera z von Nogayem po nocnych ćwiczeniach są bezkonkurencyjne :)

wszyscy krzyczą podczas lekcji śpiewania hymnu: Hilfe! Hilfe!, wpada Kowalewski - "zamknijcie się wszyscy, do jasnej cholery!" ;D

Mitzi: o czym myślisz?
Kania: o niczym. jestem bezmyślnym jełopem, który myśli o niczym.

Kania do Habera szorującego schody: bardzo ładnie. to ma się świecić jak psu jajca. :)

Kania: cześć, cesarsko-królewskie obsrajnogi! :D

Kowalewski do Habera - a ty pisz.
Haber - ale co mam pisać, jak tu jedno słowo podane - Chudej. pewnie nazwisko.
Kowalewski do Chudeja - nazywasz się Chudej?
Chudej (przepraszam, napiszę po polsku) - nie wiem. :D
Kowalewski - nie wie, jak się nazywa, kretyn. (po niemiecku) mówisz po niemiecku?
Chudej - nie wiem.
Kowalewski - bałwan. zapytajcie po czesku.
Haber - imeno? twoje?
Chudej - nie wiem xD
Kowalewski - idiota, idiota! zapytajcie go w jidysz.
Haber - ee. nie warto. od razu widać, że on nie z naszych. prędzej nordyk.
Kowalewski - aaa, jeżeli on jest nordyk, to ja też jestem nordyk. (okrąża stół, podchodzi do Chudeja) GADAJ BYDLAKU JAK SIĘ NAZYWASZ, BO INACZEJ ŁEB CI URWĘ! :)
Chudej - nie wiem.
Kania - szefie, to jest ten... hucuł. taaak, hucuł. taki lud na wymarciu. bardzo niewiele ich na świecie zostało.
Kowalewski (patrząc na Chudeja) - niewiele zostało? to dlaczego ta bestia jeszcze żyje?
(Chudej przełyka zawartość swojego nosa)
Kowalewski - do tego jeszcze świnia :) ALE JEDNAK TRZEBA WYPEŁNIĆ TEN BLANKIET, DO JASNEJ CHOLERY! :D :D :D

za każdym razem umieram ze śmiechu przy tym dialogu :)))) jeśli przekręciłam, to pardon, nie pamiętam dokładnie.

ocenił(a) film na 8
skrzacik

Dobra jest rozmowa Mitzi i Kanii
M: Bo ty mnie już nie kochasz.
K: To przeczy temu co tu robiliśmy.
M: Bo ty kochasz mnie tylko przed.
K: Oj kotku, kocham cię przed i po i w trakcie. O a w trakcie najbardziej.

ocenił(a) film na 10
bartoszu88

hahah a gefrajtrowi Kani szrapnel ptaszka urwał...

skrzacik

- Nazywasz sie Chudiej?
- Ich weiss nicht.
- Nie wie jak się nazywa kretyn.
- Może nie rozumie?
- Verstehst du deutch?
- Ich weiss nicht.
- Bałwan. Ale może nie rozumie. Zapytajcie go po czesku.
- Jak se imenujesz? Imeno. Twoje. I-m-e-n-o!
- Jak się nazywasz kolego?
- Ich weiss nicht.
- Idiota. Idiota. Gadaj bydlaku kim jesteś zaraz. bo inaczej łeb ci rozwalę!
- Ich weiss nicht.
- Szefie. Ja wiem. To musi byc ten... Hucuł. Taaak. To jest Hucuł.
- Hucuł? A co to za nacja? Jeszcze o czymś takim nie słyszałem.
- Oni mieszkaja na granicy Serbii.
- To taki lud na wymarciu. Juz bardzo ich mało na świecie.
- Na wymarciu? To dlaczego ta bestia jeszcze żyje wobec tego?

Jeffrey_Lebowski

"Na wymarciu? To dlaczego ta bestia jeszcze żyje wobec tego?"
i ten wyraz twarzy na końcu tego dialogu:)

ocenił(a) film na 10
skrzacik

oj ten dialog z hudeja, habera i sierzanta jest genialny....

ocenił(a) film na 9
skrzacik

O, Hucuł rulezzzzzzz!!!!

"To jest kura panie generale!"- Von Nogay
"Pan sie nawet nie kwalifikuje do sądu dla ludożerców buszmenie!"-kpt.Wagner

ocenił(a) film na 9

Żandarm w bufecie: RUHE!(I żarciem w pysk).

Kania u Von Nogaya:

VN:Anglików wytrujemy gazem jak szczury!
K:Tak jest! Gazem!
VN: Milczeć!!!!! Ja Was nie pytam!
Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani. Wy jesteście winni przestępstw politycznych

Nauka hymnu u Umbacha:

Całe szczęście, ze jesteśmy rozumni ludzie, bo już byś dotąd miał w żebrach kilka bagnetów, Ty niemiecka gnido

kpt Wagner vs Von Nogay - całość, szczególnie końcówka: Niech Pan stąd idzie bo nie mogę na Pana patrzeć, bydlaku.

Tych tekstów było tyle, że trudno wybrać wszystkie. Musiałbym cały film przedyktować.

ffactor

http://www.youtube.com/watch?v=BIlQi4gz7Aw RUHE !

ocenił(a) film na 7
ffactor

Kania: Tylko nie usiądź pupą na pokrzywę, bo będziemy cierpieli oboje. Ten tekst wymiata :)

Generał: "co z tą papugą? Nagle zmieniła orientację polityczną?" Miazga:)

wszystkie sceny w pierwszej części są niezwykłe :)
pamiętajcie jednak że jest jeszcze druga część a wy nie wspominacie jej tekstów / dialogów
mi najbardziej podobała się gra Leona Niemczyka z jego niezapomnianym śmiechem i regularnym "Ruhe"

Zapasiewicz, Niemczyk, Dmochowski, Kowalewski, Pokora pozamiatali. Zoltan Bezeredy i Robert Koltayi też świetnie zagrali. A mieli przecież trudniejszą pracę. Teksty tekstami, ale to w jaki sposób zostały wypowiedziane, to jest mistrzostwo! Wśród cytatów brakuje słynnej rozmowy służbowej kapitana Wagnera i porucznika von Nogaya. "Pan się nawet nie kwalifikuje do sądu dla ludożerców, buszmenie!"

ocenił(a) film na 9

Papuga zmieniła opcję polityczną:)))))))

ocenił(a) film na 7

Mnie w tym filmie najbardziej podobały się nie tyle teksty co żarty sytuacyjne (choć faktycznie często przyprawione odpowiednimi tekstami:) Zachowania bohaterów, ich reakcje, pomysły, pijaństwo, kac... dla mnie niezły ubaw, mocne 7/10

ocenił(a) film na 9

Haber w pociągu (gadali o dziwkach)
- ...i on mi mówi tak: "Moryc, ty bierz zawsze k*rwę starą, ona ma tempo, ona ma humanitet i ona nie jest łapczywa na ten gulden..."

użytkownik usunięty

Tu się służbę pełni w jednym bucie.

ocenił(a) film na 8

I tak papuga i Nogay wymiatają :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones