PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1189}
7,5 74 590
ocen
7,5 10 1 74590
7,4 9
ocen krytyków
C.K. Dezerterzy
powrót do forum filmu C.K. Dezerterzy

Ilekroć oglądam, zawsze się uśmieję, zwłaszcza z 1 części!

iwona_filmer

Dokładnie tak.

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 10
iwona_filmer

Nic dodać nic ująć (:

ocenił(a) film na 2
iwona_filmer

Tak mało trzeba by rozśmieszyć polskiego widza.

ocenił(a) film na 9
przewrotnie

Tak z ciekawości się zapytam. Co Ciebie śmieszy?

ocenił(a) film na 2
tomaszjozefowski2884

A czemu pytasz? By obśmiać mój gust?

ocenił(a) film na 9
przewrotnie

Napisałem, że z ciekawości. A nóż, widelec może polecisz mi coś fajnego. Mnie np. śmieszy sporo rodzajów humoru od slapsticku po absurd.

ocenił(a) film na 2
tomaszjozefowski2884

Lubię filmy nieoczywiste, zaliczane bardziej do dramatów, podchodzące pod tragikomedię, przykładem niech będzie "Schmidt", "28 dni", "Dzień świra". Opowieści o rzeczywistości z przekąsem, rozgryzanie gorzkiej pastylki "śmieszno-straszno", szukanie drugiego dna. Subtelne wymieszanie nostalgii z groteską. Potłuczone lustro dla świata wokół. CK Dezerterzy to prostota. Prostota fabuły, jednowymiarowych, mdłych postaci, granych przez te same opatrzone od lat zmęczone twarze, na podstawie zwykłej ramoty, którą rozsławił mierny film siermiężnego PRL-u. Cieszy się jednak popularnością, bo są wojowie i cycki (to drugie tak często się nie pojawiało na ekranie)

ocenił(a) film na 9
przewrotnie

Spoko. Ja tam nie mam problemu z prostackim humorem, powiem więcej w zależności od mojego nastroju taka konwencja, potrafi poprawić mi humor. A z drugiej strony świetnie bawię się np. na filmach Andersona lub na czarnych komediach de la Iglesi. Co do C. K. Dezerterów to jak dla mnie jest to film ponadczasowy, śmieszy zawsze za każdym razem tak samo, humor jest rubaszny i możliwe że (uogulniając) bardziej podoba się panom, niż paniom.

ocenił(a) film na 9
iwona_filmer

To tak jak z pierwszą częścią Sami Swoi...człowiek zna na pamięć, a wciąż się śmieje :) Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones