PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656057}

CBGB

6,9 4 944
oceny
6,9 10 1 4944
CBGB
powrót do forum filmu CBGB

Przed paroma minutami pojawił się w sieci :) - http://www.hollywoodreporter.com/news/cbgb-trailer-go-inside-greatest-
601919

katarzynag2

Zapowiada się super film. Ciekawe kiedy(i czy wo ogóle) będzie w Polsce.

ocenił(a) film na 7
katarzynag2

nie mogę się doczekać :)

katarzynag2

Też nie mogę się doczekać tego filmu, ale... Nie wiem jak Wy, ja mam mieszane uczucia, po obejrzeniu trailera. Uwielbiam obsadę: Alana Rickmana, Johnny'ego Galecki i oczywiście moją ulubioną aktorkę Stanę Katic :), uwielbiam punkowe klimaty, itp., ale przynajmniej w zwiastunie czegoś mi brakowało (brak mu punkowego pazura, wydaje się zbyt Hollywoodzki, plastikowy) i obawiam się, że ten film wypadłby lepiej jako dokument. Oczywiście nie zniechęciło mnie to w żaden sposób, ale mam nadzieje, że film będzie o wiele lepszy od tego co zostało pokazane w trailerze.

ocenił(a) film na 10
klaudyn_ck

Myślę, że punkowy pazur zobaczymy w postaci granej właśnie przez Stanę - Genyi Ravan ;) Poza tym, z trailerów rzadko kiedy wynika prawdziwy charakter filmu, ja też czekam na ten film z ogromną niecierpliwością i ciekawością :)
klaudyn_ck, domyślam się, że oglądasz serial "Castle"? ;) Jeśli tak, to zapraszam na fanpage serialowy na Facebooku - http://www.facebook.com/Castle.Poland jeśli jeszcze Cię tam nie ma ;) I po książki Ricka Castle'a do wydawnictwa 12 Posterunek - http://12posterunek.pl/ :)

katarzynag2

Masz rację, ale moim zdaniem dobre trailery, dobrych filmów podsycają ciekawość potencjalnych widzów, a ten niestety zasiał (we mnie) ziarnko obawy. Oczywiście, że oglądam Castle. I'm not afraid to say, I'm proud to be Casketter ;) to aktualnie mój ulubiony serial, który oglądam bez opamiętania (każdą możliwą powtórkę). Na polskim fanpage'u jeszcze nie jestem (kwestia kilku minut :)) Wszystkie możliwe książki z Nikki Heat już przeczytałam, z niecierpliwością czekam na piątą 'Deadly Heat' , która będzie dostępna w połowie września :)

ocenił(a) film na 10
klaudyn_ck

A polskie wersje? Też są warte uwagi :)

katarzynag2

Nie jestem zwolenniczką "polskiego" sposobu tłumaczenia anglojęzycznych tytułów filmów, odcinków seriali, czy zwrotów. Być może trafiałam na takie, które zraziły mnie dosyć poważnie, dlatego zwykle wybieram oryginał. Pewnie kiedy już uzbiera się cała kolekcja książek w wersji PL a żywot serialu dobiegnie końca (oby to nie nastąpiło zbyt szybko, najlepiej gdyby trwał dzielnie niczym Moda na sukces :P), dla przypomnienia sięgnę po nią. Wracając do CBGB, mam nadzieję, że nawet jeśli film nie odniesie wielkiego sukcesu (pod względem kasowym i krytyki), to Stana zostanie jeszcze bardziej dostrzeżona i doceniona. Uważam, że zasługuje na to.

ocenił(a) film na 10
klaudyn_ck

Też mam taką nadzieję :) I mam nadzieję, że dzięki filmowi "CBGB" również Genya Ravan zostanie "odkryta" w Polsce, to wspaniała wokalistka i bardzo ciekawa postać, która tak nawiasem mówiąc, urodziła się w Polsce :) Kobieta cały czas jest bardzo aktywna :)

katarzynag2

Oczywiście moja muzyczna ciekawość nie dała mi spokoju i jak tylko było wiadomo kogo gra Stana od razu zrobiłam mały research :) przesłuchałam na YouTube wszystkie możliwe piosenki. Z tego co wiem Genya jest często porównywana do Janis Joplin. Fakt, cały czas obecna na scenie, we wrześniu ma kilka koncertów :) Słyszałam, że jej książka "Lollipop Lounge" jest bardzo interesująca, ale niestety nie mogłam jej nigdzie w PL znaleźć.

ocenił(a) film na 9
klaudyn_ck

książka rewelacyjna, zdecydowanie nie pogniewałabym się gdyby powstał film biograficzny o Genyi, Stana idealnie pasuje do tej roli :) ja zamówiłam sobie na amazonie za niecałe 3 funty z przesyłką, więc grzech było nie kupić :) Dostępna jest też w wersji elektronicznej na iTunes (dodatki w postaci odnośników do piosenek i nowy rozdział, między innymi o spotkaniu ze Staną i o filmie CBGB)

misiaczkowo

Po wielkich trudach udało mi się zdobyć eBooka, nie było to łatwe, ale byłam odpowiednio zmotywowana po przeczytaniu fragmentu z książki :) Nie mam najmniejszych wątpliwości, że będę nią zachwycona.

ocenił(a) film na 10
misiaczkowo

Można próbować zasygnalizować TVP Kultura, że warto by zrobić dokument biograficzny o Genyi Ravan, niedawno emitowali program o Patti Smith...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones