PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10010131}
4,2 5 058
ocen
4,2 10 1 5058
3,5 4
oceny krytyków
Cały ten seks
powrót do forum filmu Cały ten seks

Urocza rozrywka, dobrze zrobiona parafraza australijskiego pierwowzoru “the little death” Film czerpie pelnymi garsciami z pierwowzoru ale nie jest jego wierna kopia. Nowe watki sa zabawne, smaczne, zrobione z wyczuciem.
Bardzo dobrze sie to oglada.

Jedyny bol i niedosyt odczuwam w moim ulubionym watku z gluchoniemym - w orginale ich rozmowa byla tlumaczona - tu bardzo tego brakuje.

Ale film sprawny i uroczy. Kompletnie nie rozumiem tak niskiej noty!

ocenił(a) film na 7
redxhaired

Jest na to sposób - trzeba włączyć napisy. Przez cały film nic się nie pojawi a podczas ich wątku będą napisy:)

Anna_Karcz_fw

Na Prime Video? Ja mam do wyboru jedynie włączenie napisów po angielsku.

Sam film rzeczywiście dobry. Podejrzewam, że srogo ucierpiał na filmwebie od tzw. "samców alfa", za przedstawienie ich jako słabych, a kobiety jako silne.

ocenił(a) film na 7
krzysyek

Tak, na Prime. Nie jestem w stanie dokładnej instrukcji podać- na smartfonie też mam po ang. tylko:( ale jak oglądałam na smart tv niby mi się nie włączyły napisy a jednak zadziałały przy konwersacji Amelii i Maksa:)

A co do oceny filmu to pełna zgoda. Lepiej bym tego nie ujęła:)

Anna_Karcz_fw

Oglądałem z napisami po angielsku (korzystam z okazji by uczyć się angielskiego).

Natomiast zainspirowany rozmową z Tobą sprawdziłem i wyłączyłem całkiem napisy. Wówczas w scenie rozmowy Amelii i Maksa pojawia się transkrypcja ich rozmowy po polsku :-). Nie wiem jak lub gdzie redxhaired oglądała film. Ale na Prime jest transkrypcja po polsku o której wspomniałaś.

ocenił(a) film na 7
krzysyek

Cieszę się, że mogłam pomóc:) też zwykle oglądam z napisami po ang.- fajna opcja do nauki:)

a z muzyką pewnie bardziej chwytliwe wziąć znane piosenki chociaż tu są też te mniej znane :) no i jest utwór przygotowany specjalnie pod kątem filmu:)

ocenił(a) film na 8
Anna_Karcz_fw

Ogladalam go na w prime w pierwszych dniach, znajac od lat australijska wersje. Nie bylo tych napisow, ale juz po tygodniu, gdy pokazalam film znajomym juz byly. Moze to chwilowy bład :) Uwazam ze totalnie nie ustepuje pierwowzorowi.
Urocze sa nowe watki i te lekkie modyfikacje.
Teraz ogladam hiszpanska wersje: Kiki i sekrety sexu :))

redxhaired

Dla mnie największym mankamentem z kolei były zagraniczne piosenki, niepasujące mi kompletnie do ukazywanych realiów życia polskich par w Polsce. Odebrałem to jako zarazem trochę pójście na łatwiznę i szukanie taniej atencji sprawdzonymi hitami z zagranicy, jak i robienie przesadnej kalki z filmów amerykańskich, zahaczającej wręcz o kicz.

A przecież można było pokazać coś polskiego również w kwestii doboru piosenek w polskim przecież remake'u. Film z pewnością sporo by na tym zyskał. Czego mieliśmy namiastkę w napisach końcowych. Sądzę, że nikt przecież nie chce po raz setny słuchać piosenki Blondie akurat w polskim filmie, gdy mógłby mieć okazję posłuchać czegoś reprezentującego polską kulturę, oglądając polski film o polskich parach.

ocenił(a) film na 1
redxhaired

Trzeba mieć nieźle zryty beret żeby o takim straszliwym gównie pisać sprawny i uroczy:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones