PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489724}
6,9 992
oceny
6,9 10 1 992
Camino
powrót do forum filmu Camino

przeciez na pewno scenarzysta robił wywiady z rodzina znajomymi dziewczynki i jezeli chodzi o milosc z jezusem czy tam hugo to napewno sie tego domyslil,
a zreszta dziewczynka miala z 10 lat watpie zeby tak kochala boga bo nawet go nie poznala,
jakby film byl pisany naprawde na podstawie faktow przedstawionych przez matke to watpie zeby go wogole ktos wyrezyserował
aktorzy grali genialnie :D
a co do swietosci to kazde dziecko które umiera tak wczesnie zasługuje na miano świetego bo jest nadal niewinne a przeszło wiecej niż niejedendorosły

ocenił(a) film na 9
yoddha

Polecałem przed chwilką ten obraz komuś, pozwolę moją notkę sobie tutaj wkleić gdyż to właśnie uważam za największy problem w odbiorze tego filmu przez tutejszych użytkowników - zbytnie porównywanie postaci filmowej Camino do prawdziwej Aleksji.

"dramat obyczajowy, ale momentami, przy wizjach sennych tytułowej Camino, zawiera sceny rodem z rasowego horroru. Tylko jedna uwaga - film jest zapowiadany jako opowieść na "faktach autentycznych". Należy podejść do tego z dystansem, najlepiej o tym zapomnieć, w przeciwnym razie pozostanie pewien niesmak. Film jest bowiem nakręcony (już nie wspominam o poważnej nadinterpretacji faktów) w duchu kina rozrywkowego, nie przystoiło by to tak poważnej historii. Ja więc podszedłem do tego tak: historia prawdziwej Aleksji była dla twórców inspiracją. Zadali sobie pytanie co może czuć tak cierpiący młody człowiek, czy zastanawia się dlaczego to jego spotkało, czy zdaje sobie sprawę z pojęcia śmierci, czy nadal ma swoje marzenia - to był punk wyjścia. Tytułowa Camino to więc nie Aleksja, Camino to Camino, zwyczajna dziewczynka która mogłaby być kimkolwiek i żyć gdziekolwiek. Niczym nie różni się od swoich rówieśników, lubi się bawić, tańczyć, jeść słodycze. Jeżeli od początku polubimy taką właśnie uśmiechniętą Camino, zainteresuje nas jej właśnie historia i damy się jej porwać, przeżyjemy coś pięknego. Ja porwać się dałem, również minimum dziewiąteczka:)"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones