PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190369}

Candy

7,4 32 603
oceny
7,4 10 1 32603
7,9 8
ocen krytyków
Candy
powrót do forum filmu Candy

"Candy" K. Brooksa

ocenił(a) film na 9

Książkę o tytule "Candy" napisał Luke Davies, która nigdy nie została wydana w polskiej wersji językowej. Za to natknęłam sie na autora Kevina Brooksa, który napisał książkę o tym samym tytule. Zaintrygowana postanowiłam znaleść opis fabuły i co się okazuje? Historia jest łudząco podobna do historii Luka Daviesa. Czy ktoś rozwieje moje wątpliwości i powie mi czy to może ta sama książka tyle, że pod pseudonimem?

Opheliac

Książka Luke'a Daviesa została wydana w Australii już w 1998 roku,podczas gdy ta Kevina Brooksa w 2005. Fabuła jest rzeczywiście trochę podobna-w powieści Brooksa 16-letnią narkomankę próbuje wyrwać z nałogu jej ukochany. Ale w żadnym razie nie jest to ''Candy''Daviesa,na motywach której powstał film z Abbie i Heathem w roli głównej.
Mam nadzieję,że to zbieg okoliczności(Brooks'owi,podobnie jak Davies'owi mogło spodobać się w kontekście opowiadanej przez nich historii imię Candy,bo tylko to imię tak naprawdę łączy obie powieści),Brooks nie ma o australijskiej''Candy''żadengo pojęcia i napisanie takiej książki nie było ,,zainspirowane'',delikatnie mówiąc,dziełem Davies'a. A nawet jeśli było,to historia Luke'a jest jedyna,niepowtarzalna i żadne próby podrobienia nie przyniosą rezultatu:)Bo można skopiować pomysł itd,ale nie to coś,co czyni dane dzieło prawdziwą sztuką.
I szkoda,że powieść ''Candy''nie została wydana w polskiej wersji językowej,bo jest jedną z najpiękniejszych książek,jakie w życiu czytałam. Polecam oryginał!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones