PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190369}

Candy

7,4 32 603
oceny
7,4 10 1 32603
7,9 8
ocen krytyków
Candy
powrót do forum filmu Candy

Candy

ocenił(a) film na 6

Zabierajac sie do obejrzenia tego filmu szczerze powiem, ze spodziewalem sie czegos wiecej po scenariuszu. Cala historia przedstawiona w dziele byla dla mnie zbyt przewidywalna aczkolwiek cieszy mnie to, ze nie wlokla sie caly czas jak flaki z olejem. Sam Heath Ledger mnie nie uwiodl. Wpasowal sie w role, dobrze zagral, ale nic ponad przecietna. Wielka niespodzianke sprawila mi Abbie Cornish. Myslalem, ze na tle czczonego przez wszystkich razem i niewielu z osobna Ledgera wypadnie blado, a jak dla mnie wypadla o niebo lepiej. Bardzo podobala mi sie tez postac Caspera. Sposob w jaki zagral go Rush przypadl mi do gustu. Ale ogolnie watek z tekstem w stylu "mam nadzieje, ze przestaniesz przede mna" czy cos takiego, ktory wypowiada pod koncem filmu do Dana spieprzyl mi caly obraz malowany podczas projekcji filmu. Aczkolwiek nie zaluje. Film lzejszy od Requiem i Dzieci z dworca Zoo. Momentami mozna nawet odwazyc sie rzec, ze to taka cukierkowa wizja cpunstwa porownujac do innych filmow tego typu. Tak czy siak nie zaluje czasu spedzonego na ogladaniu "CANDY" mimo kilku slabszych momentow. Dla mnie 6/10.

P.S. Nie jestem zadnym ekspertem i to jest moja ocena tego filmu, wiec prosze wszystkich o wyrozumialosc. Nie udaje znawcy filmow. Po prostu duzo ogladam ;)

Cullen_2

Nie wystarczy filmów oglądać. Trzeba jeszcze coś z nich wynieść,bo obejrzeć to każdy potrafi.
Ps. Jestem wyrozumiała,ale kiedy czytam recenzję ''Candy'' napisaną przez kogoś o twilightpodobnym nicku...

ocenił(a) film na 6
Lilith_33

Ten zmierzchopodobny nick to akurat zbieg okolicznosci. Poza tym czlowieka nie ocenia sie po nicku chyba nie?? A z filmu wynosic nie ma co - standard. Narkotyki niszcza to co ludzie buduja jakis czas. Nic nowego i nic zaskakujacego

Cullen_2

Nie mam na myśli samego w sobie oceniania po nicku,tylko poziom ekranizacji ,,Zmierzchu'',przede wszystkim obsady,ale mniejsza z tym.
Jednak nie mogę się zgodzić z tym,że ,,nic nowego i nic zaskakujacego'' w ''Candy'' nie ma. Jest to stwierdzenie conajmniej śmieszne.Niedojrzałeś do tego filmu.

ocenił(a) film na 6
Lilith_33

Albo moze obejrzalem za duzo filmow o cpunach i ogolnie uzywkach i wychodzi mi bokiem juz cale to umoralnianie? Bo to wszystko jedno i to samo. A poza tym z wieloma twoimi ocenami filmow tez zgodzc sie nie moge. O gustach sie nie dyskutuje. Poza tym nie bede sie klocil z wielka fanka Heatha Ledgera, bo to i tak bez sensu.

Powtorze jeszcze raz: Film nie wprowadzil nic nowego i nic zaskakujacego. Byl cholernie przewidywalny a co za tym idzie nie nadaje sie na arcydzielo

Cullen_2

Ja powiedziałabym wręcz przeciwnie-pośród wielu filmów o uzależnieniach akurat ten nie ma na celu umoralniania.
I owszem, o gustach się nie dyskutuje i każdy ma prawo odbierać inaczej film,ale ty nie wypowiadasz po prostu swojej opinii,tylko chcesz,żeby każdy uznawał ją za niepodwarzalny fakt.
Nie mam zamiaru się kłócić i nie wszyscy muszą zgadzać się z ocenami moich filmów,byłoby to raczej trudne,nie sądzisz?
Po prostu bronię ''Candy''. Tak,między innymi dlatego,że jestem ,wielką fanką Heatha Ledgera'',Abbie Cornish zresztą też. Ale ten film to nie tylko znakomita obsada.

ocenił(a) film na 10
Lilith_33

Cullen 2 ja,też się nie chce kłócić ale wiem jedno jeszcze,nigdy nie widziałam żeby ktoś potraktował i zagrał tak łudząco prawdziwie, pięknie a przy tym niebanalnie ten przemaglowany na dziesiątą stronę temat, który wielu pokazać w filmie chciało a tak naprawdę bardzo nie wielu się udało.Chodzi mi o miłość dwojga ludzi.Poza tym ten film nie jest tylko jakimś tam filmem,na "szkolną pogawędkę" o narkotykach.W większości filmy Heath'a poruszają coś ważnego,skłaniają do przemyśleń i może faktycznie to jest tak,że do niektórych filmów trzeba po prostu dorosnąć,może za kilka lat zobaczysz w "Candy" to czego dzisiaj nie dostrzegasz.
Dla mnie jest on jednym z tych ważnych filmów,które zmieniły moje życie.

ocenił(a) film na 6
rrr_Angel

Bron boze nie jestem antyfanem Ledgera. Uwazam ze jest znakomitym aktorem jednak po tym filmie mozna wymagac wiecej stad takie a nie inne moje zdanie. A apropo milosci dwojga ludzi to jest kilka innych filmow, ktore pokazuja ja lepiej ;p

ocenił(a) film na 7
Cullen_2

Ekspertem filmowym też nie jestem, ale temat przedstawiony, rzec można,
obcy mi nie jest i dopatrzyłam się wielu merytorycznych uchybień. Więc,
jako czepialska, daję tylko 7/10 - za ładny filmik bez solidnych podstaw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones