PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190369}

Candy

7,4 32 594
oceny
7,4 10 1 32594
7,9 8
ocen krytyków
Candy
powrót do forum filmu Candy

Z racji tego że jestem ogromnym wrażliwcem to przez kilka dni czeka mnie męka w postaci dręczących myśli o tym filmie i żałoba po rozstaniu bohaterów. Bardzo podobał mi się motyw przewodni który jest bardzo często w filmach/książkach: miłość narkomanów. Akurat dla mnie jest to banał ale mimo to lubię taką tematykę choć raczej nie wierzę w realizm takiej sytuacji, nie da się zachować uczuć do drugiej osoby będąc ćpunem. Prędzej czy później jedno odejdzie od drugiego. No tutaj po części to pokazano: zarzuty Candy wobec Dannego że to wszystko jego wina a później zaczął ją wkurzać. Dziwił mnie tylko zawsze ten spokój Dannego i to było już wg. mnie nierealne. Każdy ćpun się deberwuje kiedy nie ma towaru a druga osoba przestaje go obchodzić bo staje się egoistą. Przyznam że w tym filmie bardziej szkoda było mi Dannego, najbardziej w scenie w kuchni kiedy wrócił z pracy a Candy paliła trawe z tym gościem. Najbardziej zrobiło mi się przykro kiedy załadował sobie po przeczytaniu tych napisów Candy, załamał się. Moim zdaniem to trochę ona wpędziła go w ten nałóg a własciwie oboje sie w to wpędzili. Najbardziej przykra scena kiedy trzymali na rękach dziecko. Najbardziej przerażająca to detoks, coś okropnego. Dobrze że Danny odrzucił Candy. Tak naprawdę niewiadomo czy umieliby żyć razem na trzeźwo bo w ostatnim czasie a może nawet od samego początku łączyły ich tylko narkotyki. Każde wspomnienie łączyłoby się z nałogiem. Ponowny związek to byłoby wielkie ryzyko. Pytanie tylko czy Candy przez to odrzucenie nie powróci do brania, to samo Danny. Historia bardzo fajna ale nie wierzę w jej prawdziwość, a może nie chcę? Skutecznie jednak przestrzega przed braniem narkotyków jednak z drugiej strony, czy zauważyliście że w każdym z tych filmów o narkotykach zawsze jest ten najgorszy- heroina? A co np. z kokainą, amfetaminą? Czy one też nie psują życia?
Film oceniam na 7/10

ocenił(a) film na 10

Ależ jesteś w błędzie, ćpun taki sam człowiek i też ma uczucia, choć nieco zaniedbane i również jak każdy inny człowiek, może trochę jest to wyparte i również gdzieś zaniedbane, ale jednak potrzebuje być kochany. Narkomania to choroba, tak jak i alkoholizm, depresja, schizofrenia, aids, cukrzyca i migrena, ale choroba nie definiuje człowieka. Czy w ogóle obcowałeś kiedykolwiek z narkotykami lub narkomanami? Odpowiedź pozostawmy sobie. I historia jak najbardziej mogłaby być prawdziwa.

bessy

Dzięki za tego posta - właśnie miałem coś podobnego napisać. Drażni mnie jak ludzie, którzy mają mgliste pojęcie o temacie udają specjalistów na publicznym forum.

po co sięgać po narkotyki i niszczyć sobie życie na własne życzenie po co się puszczać by mieć na towar i zabijać dziecko bo wybrało się heroine?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones