PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190369}

Candy

7,4 32 601
ocen
7,4 10 1 32601
7,9 8
ocen krytyków
Candy
powrót do forum filmu Candy

przed ostatnia scena Dany mówi ze sie dusi i czeka na Cendy która jest jego zyciem, natomiast gdy Candy sie pojawia, odrzuca ją. Jak myslicie dlaczego? Dla jej dobra? Ze mimo laczacego ich uczucia sa razem czyms destrukcyjnym?

użytkownik usunięty
hemerocallis

Dokładnie tak, tak mi się wydaje. Tak ją kochał, że przez to co się stało, przez jej szaleństwo, śmierć Caspra zrozumiał jak wiele złego robi i postanowił ocalić Candy, którą kochał. Zresztą, jak się całowali przypomniała mu się karuzela z początku filmu, czyli przy niej wszystko cofało się do początku... budując swoją miłość budowali uzależnienie, później ich miłość polegała już tylko na tym i stała się wspólnym nałogiem.. tak mi się wydaje. A może zrobił to dla swojego dobra? Żeby ocalić siebie? Nie wiem.

ocenił(a) film na 7

no patrz jaka/i jestes spostrzegawcza/y, zapomnialam o wspomnieniach karuzeli, a to rzeczywiscie moze byc odniesienie do tego ze znowu bedzie po kolei tak samo, albo ze z nia jest jak w "karuzeli" szalenczo, ale potem juz sie robi nieprzyjemnie

ocenił(a) film na 9
hemerocallis

Wiesz, moim zdaniem zakończenie, chociaż oznacza koniec związku, to tak naprawdę jest triumfem miłości. On czekał na nią, tęsknił, był nieszczęśliwy... A później zobaczył ją, piękną, zdrową i nie chciał znowu rujnować jej życia. Gdyby z nią został, zrobiłby to dla siebie, żeby być szczęśliwy, bo przy niej było mu dobrze. Ale "odrzucił" ją, bo ją kochał. I nie chciał dla niej tego wszystkiego, co oznaczał ich związek. Na początku Dan jako "narrator" mówi: "Nie chciałem zrujnować jej życia. Chciałem tylko urozmaicić swoje." Ale robiąc to, niszczył ją. Nie chciał tego, ale to się działo. Zbyt dobrze się w tym nałogu rozumieli, żeby któreś mogło drugie przed nim ochronić. Zbudowali swoją miłość na wzajemnym uzależnieniu od siebie i na niejako wspólnym uzależnieniu od narkotyków. Kochali się i szkodzili sobie nawzajem. Możliwe, że jedynym sposobem na to, żeby nie wrócić do nałogu, było niewracanie do siebie.

Kurczę, trudne, ale piękne przesłanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones