PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4455}
7,1 4 365
ocen
7,1 10 1 4365
7,2 8
ocen krytyków
Caravaggio
powrót do forum filmu Caravaggio

Smakołyk

ocenił(a) film na 9

Od początku filmu miałem wrażenie, że mam do czynienia z filmem nieprzeciętnym - każdy
kadr, każdy dialog od samego początku był doskonały, wysmakowany, wyważony. Jarman
opowiadając o Caravaggiu z każdą sceną sam bawił się w malarza, interesowało go to
bardziej, od wiernej biografii czy fabuły. Świetne są tutaj role samego Caravaggia,
Jerusalem, znakomicie spisał się Sean Bean i Tilda Swinton.

Wrażenia z początku nieco opadają im dalej kieruje nas Jarman, szczególnie, kiedy
postanawia nam coś przekazać - chodzi o scenę z kalkulatorem czy maszyną do pisania,
itd. Nie wiem i nie chce wiedzieć, o co chodziło w tych scenach, traktuję to jako drobne i nic
nie znaczące wpadki.

9/10

ocenił(a) film na 9
Zaratustra_2

Caravaggio w swoich obrazach poruszał często odwoływał się do Biblii i mitologii 'uwspółcześniając' tematy, ubierając postacie w XVI-wieczne stroje (np. w ,,Narcyzie", ,,Powołaniu Św. Mateusza"), chciał w ten sposób przybliżyć historie czasom, w których żył. Myślę, że dokładnie o to samo chodziło Jarmanowi - dodał XX wieczne rekwizyty, chcąc przybliżyć nam Caravaggia, być może chciał zostać tak samo innowacyjny jak malarz, no i chyba mu się udało. Co prawda scena z kalkulatorem szokuje, ale nie można uznać jej za wpadkę.

ocenił(a) film na 9
DEPPort_to_BURTONland

Dzięki za ten post, wiele to wyjaśnia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones