PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=613114}
6,4 2 723
oceny
6,4 10 1 2723
5,7 3
oceny krytyków
Carlos
powrót do forum filmu Carlos

Akcje reklamowe w telewizji, prasie a nawet radiu bardzo zachęciły mnie aby film ten zobaczyć. I niestety nie otrzymałem tego co w tych akcjach mi gwarantowano. Jeżeli Carlos, reklamowany jako najgroźniejszy terrorysta świata, w świecie realnym był taki jak w tym filmie to trzeba jasno stwierdzić że jest kilka innych 'zbirów' którzy bez problemu odebraliby mu ten tytuł. W początkowych częściach filmu bohater nawet zaczyna intrygować widza, ale niestety wraz ze zbliżaniem się do końca seansu staje się nijaki, choć niekoniecznie nudny. Odegranie scenariusza na jedną nutę spowodowało że jakoś nie mogłem się wczuć w ten film. Brak jakichkolwiek niespodziewanych akcji oraz prostota scenariusza po pewnej chwili doprowadziły mnie do znużenia, jednak ciekawość zakończenia zwyciężyła i wytrwałem do ostatniej minuty. Na brawa zasługuje muzyka, która nawiązuje melodiami do latynoskich klimatów, ale jednocześnie jest z lekka "zamerykanizowana", oraz E. Ramirez który bardzo dobrze zagrał Carlosa (szczególnie w pierwszej połowie filmu).
Konkludując, sama historia filmu nie czyni, a niestety twórcy myśleli chyba odwrotnie. Szkoda. Jednak nie oni pierwsi i nie ostatni dali się złapać w tę pułapkę. Pamiętajcie, sama historia nie wystarczy, trzeba ją jeszcze dobrze opowiedzieć!! I po raz kolejny powiem: a miało być tak pięknie.

ocenił(a) film na 10
Semper_fidelis

Dla mnie ciekawy film, trochę przydługawy ale ok! oto muzyczka z tego filmu: http://einstein2009.wrzuta.pl/audio/80CqgvZkJ0m/new_order_-_dreams_never_end

Semper_fidelis

Może nie był najgroźniejszym terrorystą jakiego nosiła ziemia, ale z pewnością jest jednym z najbardziej rozpoznawanych (a przynajmniej kiedyś był). Carlos w swojej terrorystycznej karierze przeprowadził jeszcze kilka mniej, lub bardziej spektakularnych akcji, ale one nie zostały uwzględnione w scenariuszu.
Myślę, że jego historia bardziej nadaje się na książkę biograficzną, niż na film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones