PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655878}

6,7 10 1 44864
6,9 36
ocen krytyków
Carol
Pierwsze spotkanie Carol Aird i Therese Belivet ma impet zderzenia dwóch literackich światów –... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Ekranizacja powieści Patricii Highsmith "Carol" to kameralny melodramat, którego ambicją było pokazanie uczucia rozsadzającego obyczajowy gorset epoki. Dzięki najwyższej klasy aktorstwu, pięknym zdjęciom i muzyce film realizuje to założenie z nawiązką, unikając przy tym sentymentalnego banału. więcej
Przyszło nam żyć w czasach, w których każda opowieść o zakazanym uczuciu kojarzy się z telenowelami lub tanimi harlekinami. Z kolei każda tradycyjna historia miłosna może być uznana za przestarzałą bądź nudną. "Carol" to film, który odwołuje się właśnie do klasycznego romansu i jednocześnie opowiada o zakazanej miłości dwóch kobiet. więcej
Dyskusja, która rozgorzała po ogłoszeniu nominacji do Oscarów za najlepszy film roku, w której gros krytyków nie ukrywało swojego rozgoryczenia brakiem "Carol" w tym zacnym gronie, zmotywowała mnie do zobaczenia filmu Todda Haynesa. Ale mimo wspaniałego warsztatu, lekkości i delikatności, z jakimi ten film nakręcono, to pozycja daleka od ścisłej czołówki ubiegłego roku. więcej