PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625417}
5,5 85 236
ocen
5,5 10 1 85236
4,3 13
ocen krytyków
Carrie
powrót do forum filmu Carrie

Moja ocena

ocenił(a) film na 8

Zacznijmy od neutralnego poziomu: 5
+1 za przekaz
+1 za śliczną główną bohaterkę
-1 za nudę przez pierwsze 30 minut
-1 za banalną tematyką filmu, podniesioną do wyniosłej rangi (dziewczynka z problemami
wychowawczymi/osobistymi niszczy całe miasto)
- 1 za te kamienie, które było widać, pod koniec, jak Carrie wypchnęła Sue z domu. Skąd one się
tam wzięły? Chociaż może tylko mnie, to tak bardzo boli
+2 za to, że można zrozumieć postawę matki (jak się zgłębi początek filmu - głęboko religijna
matka niby nie jest w ciąży, potem ciupek jest i rodzi się dziecko ni stąd ni zowąd, następna
akcja dopiero kilkanaście lat później). Podoba mi się to, że nie jest to typowa sytuacja, gdzie
stwarza się obraz chorej psychicznie matki, Jesli nadal nie rozumiesz tego +2 to wyobraź sobie,
że właśnie rodzi się z Ciebie (obojętnie czy jesteś kobietą, czy mężczyzną (trudniej wyobrazić
sobie, ale chodzi o przesłanie :D)) dziecko, chociaż NIE MA PRAWA ONO ISTNIEĆ/ JEST TO
NIEMOŻLIWE!!!!
Ocena: 6
Tak ja to widzę, a wy?

ocenił(a) film na 8
krzysiukk

tak to +2 było najfajniejsze :D

Natomiast co do kamieni myślę że sama carrie je na siebie zesłała Takie samobójstwo przynajmniej ja tak to widzę

ocenił(a) film na 6
krzysiukk

Zgadzam się z oceną.
Nie czytałem książki, jak było z tymi ciążami? Bo ciąża jej matki to na pewno nie było niepokalane poczęcie, raczej widzę to tak, że wychowana w duchu chrześcijańskim wyparła wpadkę z pamięci, a traktując Carrie jak wiedźmę, w końcu sama sprawiła, że Carrie się tą wiedźmą stała. Natomiast nie rozumiem dlaczego, Sue miałaby urodzić kolejną wiedźmę? Czy "zaraziła" ją poprzez kontakt w zniszczonym domu, czy wcześniej?
Najbardziej podobała mi się zemsta Carrie - nie zważała, czy ktoś był dla niej dobry, czy zły, tłukła wszystkich równo :)

ocenił(a) film na 6
kacperpl

Oh a co do kamieni proszę:
https://www.youtube.com/watch?v=ndtjt6yeOew
Skoro jako maluch mogła wywoływać grad, to jak trochę podrosła przyszła kolej na kamyczki.
A tu jeszcze alternatywne zakończenie:
https://www.youtube.com/watch?v=ydUfGH-B260

kacperpl

Końcówka brzmi... smutnie dla tych, co byli dobrzy...

nikolazd

No własnie nie do końca bo wuefistkę ocaliła :) Sue zresztą też jak przyszła do jej domu pod koniec.

ocenił(a) film na 6
krzysiukk

Ekhem, to nie było niepokalane poczęcie ani nic w tym rodzaju xD Matka zanim dźga nożem Carrie opowiada jej w jaki sposób była poczęta. Ojciec ich zostawił. Kamienie Carrie zesłała na siebie sama. Przypomnij sobie co mówi jej matka, gdy C. pierwszy raz pokazała jej swoją moc- wiedźmy należy ukamienować. A co do ciąży Sue, jej dziecko nie ma żadnych mocy. To po prostu sen :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones