PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702698}
7,0 4 663
oceny
7,0 10 1 4663
7,7 3
oceny krytyków
Castello Cavalcanti
powrót do forum filmu Castello Cavalcanti

przyjechal, rozwalil samochod, odebral telefon I zjadl spaghetti...pytam sie....WTF?

ocenił(a) film na 7
dabram17

Bo ten film to reklama Prady; zapomnieli dodać na filmwebie
i w tym kontekście jest świetny - jak ktoś zna filozofię marki i Miucci Prady to film doceni ;)
ale w oderwaniu od tej podstawowej informacji, to rzeczywiści emoże się wydawać bezsensowny, zwłaszcza jak ktoś się modą nie interesuje

piratessa

Czy mogłabyś to rozwinąć? Ja na przykład nie interesuję się modą i określenie "filozofia marki" trochę mnie śmieszy, dlatego ciekaw jestem klucza.

ocenił(a) film na 7
duraq

poleciłabym rewelacyjną książkę, ale jak ktoś się moda nie interesuje to może wystarczyć ta recenzja - najlepsze anegdoty przybliżające trochę ową filozofię ;)
https://www.youtube.com/watch?v=v1GTtbb6PR0&list=PL3eH4O3VYkRDzsOFtR6WCCYtecIPr5 YxI&index=3

ocenił(a) film na 7
duraq

w tym powyższym filmiku jest mowa o zabawny sposobie reklamy przez wzięcie udziału w regatach - właśnie tę historię przypomniał mi film Andersona.
Zobacz jeszcze reklamę Prady nakręconą przez Polańskiego - tu już pokazują ciuchy i jest to ewidentna reklama, ale za to jaka :D

duraq

Jesli ktos nie interesuje sie moda to znaczy ze chodzi nago. :)

zarkadiusz7

Proszzz http://www.youtube.com/watch?v=QZSbK_SMkf0 ;-)
Chodziłem, ale teraz mnie policja z parków wygania.

duraq

Powiem wiecej, jesli ktos nie interesuje sie moda a chodzi ubrany to i tak interesuje sie moda ale o tym nie wie. :)

ocenił(a) film na 8
zarkadiusz7

czyli jak ktoś się nie interesuje muzyką ale czasem słyszy muzyke w radiu to znaczy że interesuje się muzyką ale o tym nie wie?

doprawdy błyskotliwe

piratessa

Też mnie to ciekawi w czym senk leży jaka ukryta prawda prady tu jest?

jotubyl

"drzewo jest z lasu. Się ścina, się rżnie na deski, jest deska, jest sęk" sęk ;-P

ocenił(a) film na 9
jotubyl

Ależ to niezwykle proste... Cavalcanti to człowiek, dla którego ważne są "korzenie", które odkrywa przypadkiem w tej małej, zapomnianej przez wszystkich wioseczce. Jest kierowcą rajdowym, jego bolid uległ wypadkowi, mógłby wrócić do hotelu i do swojego świata, ale nie wraca. Zamiast tego decyduje się spędzić więcej czasu z ludźmi, którzy są jego "prawdziwą" rodziną.

A w jednym z ujęć, kiedy Cavalcanti jest odwrócony do nas plecami, widzimy, że jego skafander wyścigowy jest z Prady.

Czyli:
To jest człowiek "Prady" albo inaczej: Prada jest dla takich ludzi. Odważnych (kierowca rajdowy - niewątpliwie sport dla odważnych i nawet ryzykantów potrzebujących adrenaliny), a jednocześnie takich, którzy szanują miejsce, z którego pochodzą.

Postrzegam tu Cavalcantiego jako ucieleśnienie Prady - markę, która wywodzi się z Włoch, która od pokoleń oferuje produkty świadome swoich korzeni.

Nie jestem obiektywny, bo pożeram wszystko od Andersona w ciemno, ale uważam, że to po prostu fantastyczna reklama i gdyby mnie było stać, ubierałbym się tylko u Prady ;)

the_boutique

Pieknie opowiedziane.

ocenił(a) film na 8
dabram17

Nie uważam żeby był przesadzony. Prosty, treściwy i zawiera znane motywy reżyserii Wesa. Uważam, że po prostu jest to filmik z klimatów Future Shorts.

dabram17

Zawsze bawi oczekiwanie od krótkiej formy (tu całe 7 minut) tego co oferuje film długometrażowy :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones