PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=348577}

Cena odwagi

A Mighty Heart
6,8 13 872
oceny
6,8 10 1 13872
5,7 3
oceny krytyków
Cena odwagi
powrót do forum filmu Cena odwagi

[*]

ocenił(a) film na 9

Obejrzałam video z egzekucji Daniela Pearla krew mnie zalewa że istnieją tacy ludzie nie mam pojęcia czy oni żyją ale ux i powinni zginąc !!!! a czytałam że jeszcze zyją
niech zginą w tym pierdlu nie nawidzę narodu islamskiego niech wszyscy zginą
bo od nich wzieła się terroryzm ,bomby zzucane na wieżowce i oni są wszystkiemu winni ..jestem pelna współczucia dla tej biednej kobiety Marianne Pearl ci co uważają że film był słaby niech się ciągną ,był genialny cały prawdziwy , Angelina zagrała genialnie była w filmie prawdziwa ...jedyna w swoim rodzaju żadna inna aktorka nie pasowałaby do tej roli lepiej , jestem pełna szacunku dla tych co stworzyli ten film by oddac hold nieżyjącemu już Danielowi Pearlowi , [*]

hollydolly911

"11 września niewygodne fakty", "Zeitgeist", "Droga do Guantanamo" to zaledwie 3 tytuły filmów, które być może zmienią Twoje subiektywne podejście do terroryzmu. W dobie dzisiejszych czasów powstaje wiele filmów (głównie produkcji amerykańskiej) pokazujących Amerykę jako kraj pokrzywdzony i pełen praw do odwetu za akta terroryzmu w ich kraju. Lecz być może gdy obejrzysz te filmy, które Ci podałem zaczniesz się zastanawiać jak ja czy aby na pewno tak jest? Czy to nie jest zwyczajne pranie ludziom mózgu? Czy to nie jest zwyczajna obrona ludzi którzy zostali zaatakowani na swojej ziemii? CZy nie czułabym nienawiści aż doszpiku kości gdyby ktoś zabił moją rodzinę tylko przez rządze pieniądza ludzi będących na wysokich stanowiskach w rządzie USA? Zło powraca tylko ze zmienioną nazwą...

ocenił(a) film na 9
michalm15

może i obejrzę ale Dany Pearl mógł byc moim bratem Twoim mógł byc bratem każdego wyobraź sobie że zginął niewinny polak
czym przyczynił się do jego śmierci [*] mówi się że to rząd polski nic nie wniósł do tego by go uratowac , co Polska zrobiła np. ze zginął on czy w tym miejscu bronisz terrorystów Ameryka nie jest jedynym stanem który ucierpiał na akcie terroryzmu wnieśmy datę 01-03 .09 2004 r Bieslan atak terrorystów miało miejsce w szkole gdzie zgineło na miejscu 323 zakładników w tym 156 dzieci ;(
jakoś ciezko mi bronic ataki terroryzmu to też są ludzie którzy myślą jak zwierzęta przegiełam trochę sugerując że islam trzeba wybic nie każdy taki jest , ale spójrzmy prawdzie w oczy nie obroniłabym takiego skur******

ocenił(a) film na 9
hollydolly911

http://www.youtube.com/watch?v=OGenwnOUlho

ocenił(a) film na 9
hollydolly911

poza tym dany nie był amerykaninem tylko żydem który nie wierzył w nic .. zginął ;( od tak .. a twoj argument to ze przemoc rodzi przemoc to tych z rzadu trzebabyloby posadzic na jego miejscu ..nie jego

ocenił(a) film na 9
hollydolly911

tłumaczysz zbrodnie ludzi którzy wyżywali swoją chorą nienawiśc do szpiku kości na ludziach którzy nie mieli powiązań żadnych z więźniami z guantanamo .. ile ludzi niewinnych ma jeszcze przelac za ta nienawisc ??

ocenił(a) film na 9
hollydolly911

orwani i ścięci

Opublikowanie w Internecie drastycznych zdjęć śmierci Daniela Pearla zapoczątkowało całą serię egzekucji zachodnich zakładników.

W maju 2004 roku w Iraku uprowadzono amerykańskiego biznesmena Nicka Berga. Ekstremiści odcięli mu głowę, a nagranie zamieścili w Internecie. W oświadczeniu stwierdzili, że to zemsta za nadużycia popełniane przez Amerykanów w irackim więzieniu Abu Ghraib. Zdaniem CIA egzekucji dokonał osobiście ówczesny przywódca al Kaidy w Iraku Abu Musab al Zarkawi.

W czerwcu 2004 roku islamscy islamiści w ten sam sposób zamordowali w Arabii Saudyjskiej amerykańskiego inżyniera.

16 września 2004 roku w Iraku zostali porwani: brytyjski inżynier Kenneth Bigley i dwóch Amerykanów – Jack Hensley i Eugene Armstrong. Do porwania przyznała się również organizacja al Zarkawiego. Amerykanie zostali ścięci kilka dni po porwaniu. Przez kolejne dwa tygodnie ekstremiści wykorzystywali brytyjskiego zakładnika w kampanii propagandowej. Bigley błagał brytyjskiego premiera, aby go uratował i wycofał wojska z Iraku. Mimo napływających z całego świata apeli o darowanie mu życia terroryści ścięli Brytyjczykowi głowę. Tak jak w poprzednich przypadkach, egzekucję zarejestrowano na filmie. Wszyscy zakładnicy przed śmiercią byli ubierani w pomarańczowe kombinezony, co miało zwrócić uwagę na los więźniów w amerykańskiej bazie Guantanamo na Kubie.

ocenił(a) film na 9
hollydolly911

może byś tak nawiązał do tematu jeszcze jeden dowód zbrodni z jakiej racji krew została przelana polskiego geofizyka !!
może tak czym on zawinił ?? wytłumacz mi to

użytkownik usunięty
hollydolly911

Mylisz się i to bardzo. Terroryzm wcale nie wziął się ze świata islamskiego. Przykładowo można podać początki powstawania państwa Izrael- 1946 rok- zamach na Hotel Króla Dawida w wykonaniu żydowskiej partyzantki - zginęło 91 osób. 1948 - masakra w arabskiej wiosce Deir Jassin (również w wykonaniu emigrantów żydowskich) - zginęło od 100 do 254 osób. Tamilskie Tygrysy - organizacja hinduistyczna - liczy się, że dokonali więcej zamachów samobójczych niż Palestyńczycy. Do tego IRA, ETA. To wszystko zaczęło się przed atakami 9/11. Tak więc muzułmanie nie są pomysłodawcami współczesnego terroryzmu.

ocenił(a) film na 9

Dziękuję za sensowną odpowiedz ale to mnie nie uspokaja terror powinień byc tępiony ludzie którzy odpowiadają za terror powinni byc tepieni niezaleznie od narodowosci celów jakimi się kierował , [*] mnie osobiscie serce sie kroi i narasta gniew .To przykre że żyjemy na świecie gdzie na każdym kroku można spotkac czyn którym potwierdza słowa Zofii Nałkowskiej człowiek człowiekowi los zgotował :(
Gdy myslę o tym że ten terroryzm narasta się to szlak mnie trafia

użytkownik usunięty
hollydolly911

Nie martw się... Są na świecie muzułmanie, którzy niszczą terroryzm. W Arabii Saudyjskiej, w Gazie, Jordanii, w ZEA, czy w Syrii w więzieniach są bojownicy al-kaidy i wielu z nich dostaje karę śmierci. Dlatego, że kim jest muzułmanin zabijający muzułmanina jak nie zwykłym mordercą... ?

ocenił(a) film na 9

stwierdzam że dziwny jest ten świat .. gdzie człowiek człowiekowi jest wrogiem ..może by lepiej gdyby skonczył się ten świat bo ile jeszcze ludzi ma umrzec przez nienawisc do drugiego swiata polityka robi z zyciem człowieka co chce .. moze zabierac emerytury , studia wprowadzac płatne i wprowadzac .. podwyzki vat troche wymijajacy temat .. ....

ocenił(a) film na 9
hollydolly911

dziwne ze ta kula się wciąż kręci .. bo tyle zła się w nim .. mieści .. czasem wstydzę się że jestem człowiekiem bo u wielu ludzi to człowieczeństwo zanika ..:(

ocenił(a) film na 7
hollydolly911

Przeczytałam wszystkie powyższe komentarze i jestem nimi wstrząśnięta. Tu niemalże cytujesz Z. Nałkowską, a tu bez ogródek pragniesz krwi niewinnych ludzi... Piszesz, że "niech zginą w tym pierdlu nie nawidzę narodu islamskiego niech wszyscy zginą".. Skoro tyle w Tobie nienawiści to i Ty powinnaś zginąć. Kto wie, czy kiedyś nie skrzywdzisz jakiegoś araba, tylko dlatego, że wierzy w Allaha.. Zastanów się nad tym co piszesz kobieto. Po pierwsze nie można uogólniać. To, że Hitler działał w Niemczech to znaczy, że mamy spalić ten naród? Wszystkich? Przecież Nas skrzywdzili! Polaków! Skoro mówisz takie rzeczy o muzułmanach, którzy nie zaatakowali naszego kraju, to próbuję wyobrazić sobie jak silne, negatywne emocje odczuwasz wobec innych narodów/ wyznawców innych religii. Poza tym to co napisał "michalm15".. Amerykanie sami sobie zgotowali taki los. Jeżeli poczytasz książki, wywiady.. jeśli bardziej wnikniesz w tematykę terroryzmu, rzekomego terroryzmu, ataków na WTC itd. to przestaniesz gadać frazesy. To wina obu stron.
A na koniec.. Kimże Ty jesteś by dawać wyroki komu wolno żyć, a komu nie? To właśnie przez takich ludzi (o takim myśleniu i usposobieniu) jest tyle zła na świecie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones