PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=348577}

Cena odwagi

A Mighty Heart
6,8 13 867
ocen
6,8 10 1 13867
5,7 3
oceny krytyków
Cena odwagi
powrót do forum filmu Cena odwagi

I to wielka szkoda, bo historia (oparta na faktach) jest naprawde ciekawa. Tylko co z tego, jesli debilny szybki montaz oraz niechlujne zdjecia zupelnie uniemozliwiaja sledzenie historii. I nie mowcie mi, ze to miala byc taka stylizacja na paradokument, bo w czyms takim dominowalyby wlasnie DLUGIE ujecia krecone z reki. A tutaj mamy np. sfilmowana ulice gdzies w slumsach wtrynieta doslownie na 0,1 s. I tak przez caly film. Po co?! Jezeli do tego dolozymy jeszcze chaotyczna, fatalna narracje, ktora opiera sie na skakaniu po poszczegolnych szczegolach, to otrzymamy meczacy i nuzacy film. I niewazne tu sa wysilki aktorow, skoro postacie w ogole nie sa rozwiniete i nie wiadomo co one wlasciwie robia. Trudno nam wspolczuc Danielowi, Mariane i innym, skoro przez wydumany artyzm rezysera nie wiemy, co przezywaja. Przykro mi, byc moze jestem za surowy, ale za meke, jaka sprawilo mi ogladanie tego filmu, zmuszony jestem postawic 2/10.

Przepraszam za brak polskich znakow, akurat nie moglem ich otrzymac.

Nie oglądałem filmu, więc nie powinienem się wypowiadać, ale zaciekawiło mnie zdjęcie przy Twoim nicku i wszedłem na Twój profil. No tak... Same dziesiątki od góry do dołu dla Rambo, Indiana Johnsa, czy podobne. Tak właściwie to chyba bezrefleksyjnie już je wrzucałeś. Masz spaczony umysł. Nie oceniaj już lepiej filmów (choć portal jest powszechny, a i demokrację mamy... niestety, tak czasem myślę)

użytkownik usunięty
bartek_k_szczecin

Sam masz spaczony umysł, skoro twierdzisz, że nie oglądałeś tego filmu, a jednocześnie piszesz na forum tego filmu tylko po to, by mi dokuczyć. I to dlatego, bo doceniam też filmy czysto rozrywkowe. Ale w sumie takiemu bucowi to nawet nie chce mi się tłumaczyć. Gdybyś mnie ktoś zwyczajnie po prostu skrytykował, to można by podyskutować. Ale ty, nie - ty jesteś lepszy, z ciebie jest taki znawca, że to ty decydujesz, kto może oceniać filmy, a kto nie! Wiesz co, nachyl się nad biurkiem i walnij się porządnie w łeb. A potem wstań, podejdź do ściany i walnij się jeszcze raz. No i tyle, jakiejkolwiek wydumanej riposty byś nie wymyślił, to nie licz, że ci odpiszę, bo nie chce mi się marnować czasu na takiego patafiana jak ty. Żegnam.

ocenił(a) film na 3

Nie wchodzę w Twoją z Bartkiem dyskusję bo jest niemiła ale w ocenie jesteśmy dosyć zbieżni - dam jednak o jeden punkcik wyżej - 3/10 !!! Beznadziejna rola Jolie

ocenił(a) film na 7
bartek_k_szczecin

Kolega chyba nie rozumie pojęcia "klasyka" Rambo czy Indiana Jones biły rekordy popularności - oglądalności stały się symbolem dobrego kina, które przyciągało widzów. Można śmiało oceniać je na 10 jeśli pamięta się ich świetny okres.

EddieGrey

Ale tu nie chodzi nawet o ich okres ale o dzisiejsze czasy. Te filmy choć mają bardzo prostą, wręcz trywialną fabułę, to forma w jakiej została ona opowiedziana sprawia że do dziś się świetnie ogląda. Choć zazwyczaj lubię oglądać dobre dramaty, to bez wstydu zasiadam przed Rambo, Desperado czy Terminatorek. Te filmy są ponadczasowe i przeszły już do klasyki nie dlatego że kiedyś narobiły sporo szumu. Ale dlatego że po prostu są ponadczasowe.

doman18

I w tym miejscu muszę się zgodzić.

bartek_k_szczecin

Co ma do rzeczy ocena innych filmów, skąd inąd zasługujących na 10.

ocenił(a) film na 6

No właśnie ja też miałam problem by swobodnie oglądać ten film - męczył mnie ze wzgledu na sposob realizacji. Choasem dla mnie bylo to kto był w domu tej kolezanki dziennikarki - policja, cia, ugrupowania zydowskie, i inne organizacje. I choasem dla mnie bylo w jaki sposob lapali osoby powiazane z uprowadzeniem - nie ogarniałam tutaj tego kto kim jest...

Dobrze ze ogladałam z chlopakiem, ktory był świezo pop rzeczytaniu ksiazki - wiec mi tlumaczył kim sa te osoby, kim sa te ugrupowania, co oznaczają te tytuly muzlumanow.

Polecam najpierw ksiazke.

:)

ocenił(a) film na 5

Całkowicie się zgadzam.

Sposób filmowania odzwierciedla chaos miasta, chaos informacji i niepokój, kiedy jeszcze nie jest jasne czy dziennikarz nadal żyje. Moim zdaniem film zrealizowano doskonale - przekazując klimat Pakistanu i czas poszukiwań Pearla.

ocenił(a) film na 4
MadameAg

Miałoby to sens gdyby nie fakt, że Winterbottom często tak robi (z różnym powodzeniem). Być może zbyt długo robił seriale i trudno mu było lepiej złożyć historię.

Inna sprawa czy tak wygląda klimat Pakistanu czy też nasze zachodnie wyobrażenie..

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones