PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644083}

Cesarz

Emperor
6,3 4 740
ocen
6,3 10 1 4740
Cesarz
powrót do forum filmu Cesarz

Film mi się podobał, lubię tematykę II WŚ i w ogóle przepadam za filmami wojennymi, a temat
Japońskiego Cesarza wydawał się interesujący. Niestety nie wiem o czym bardziej był ten film, o
Cesarzu czy o poszukiwaniu utraconej miłości. Jak dla mnie osobiście za mało Cesarza w
Cesarzu, miałem wrażenie, że twórcy tego filmu podeszli strasznie ogólnikowo do sytuacji w
Japonii, która była tylko tłem dla miłosnych retrospekcji głównego bohatera. Przez to film był dla
mnie mniej wojenny i historyczny, a bardziej romantyczny... Niemniej jednak podobał mi się, obraz
zniszczonej Japonii, który przewijał się w tle, zarys Japończyków ich honoru. Uważam ten film za
dobry ale nie rzucający na kolana. 5/10

ocenił(a) film na 5
GoodMovieGod

Z tym romantyzmem trochę przesadzasz. Tego też brakowało w tym filmie. Wszystkiego brakowało. Nie jest to film ani o cesarzu, ani o dochodzeniu przeciwko niemu, ani o MacArthurze, ani o miłości Amerykanina i Japonki, ani o zderzeniu kultur. Nieźle się film zaczyna, bardzo dynamicznie, a potem mamy flaki z olejem i robi się po prostu nudno. Szkoda, bo temat jest świetny i miał potencjał.

GoodMovieGod

Plus za fajny klimat i historię, ale zdecydowanie za mało wątku wojennego, cesarskiego, a szkoda. Wątek miłosny badziewny, te retrospekcje było całkowicie niepotrzebne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones