PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262834}

Cesarzowa

Man Cheng Jin Dai Huang Jin Jia
7,2 17 064
oceny
7,2 10 1 17064
7,0 5
ocen krytyków
Cesarzowa
powrót do forum filmu Cesarzowa

10/10 - fantastyczny

ocenił(a) film na 10

Cesarzowa ? film dla mnie zupełnie nowy wśród tych wszystkich pięknych produkcji takich jak Przyczajony Tygrys i Hero. Nie tak ?bajeczny?, bardziej brutalny, z antyczną intrygą w tle. Oczywiście widzowi serwuje się kolejne dawki niesamowicie zmontowanych obrazów (10 tys. armie, wielobarwne dekoracje) ale dokłada się masę napięcia i intrygi. Nie są to już tylko ?lekko? płynące sceny tanecznych pojedynków. Całości jest prawie że ciężka, pełna emocji.
Podoba mi się jedno przesłanie filmu: mimo iż Cesarz jest człowiekiem przedstawionym w złym świetle, bezwzględnym wobec rodziny Cesarskiej ? jego władza pozostaje nienaruszona. Podobnie było w filmie Hero, gdzie wysłany do pałacu Cesarza zabójca uznaje w końcu konieczność istnienia jednego silnego władcy.
Moją uwagę w Cesarzowej przykuła również główna aktorka Li Gong, stworzyła naprawdę znakomitą postać kobiety ?uwięzionej? w pałacu i chcącej za wszelką cenę do obalenia obecnego Cesarza.

Film naprawdę warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 10
Nachtjager

Wizualnie wyrafinowany ze znakomitą grą aktorską - 10/10!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones